Uvažujete letos o netradiční dovolené a stále nemůžete objevit místo, které by vám vyrazilo dech? Možná je načase zajímat se i o destinace, jež nejsou pro trávení dovolené tak běžné. Zanzibar rozhodně patří mezi ně a přitom poskytuje stovky důvodů k návštěvě. Jde o souostroví vzdálené pouhých 6 stupňů od rovníku nedaleko východního břehu Afriky. Patří tedy mezi tropické destinace, které se staly v posledních letech pro české turisty mnohem dostupnější.

V čem je Zanzibar tak výjimečný?

Zanzibar vás uchvátí svými překrásnými plážemi a jemným korálovým pískem bílé barvy. Nádherně průzračné moře tento dojem ještě znásobí. Díky rostoucímu turistickému ruchu se dá vybrat z poměrně širokého spektra ubytovacích možností i z aktivit, které na souostroví lze podniknout. Zanzibar poskytuje i možnost rekreačního nebo aktivního potápění. Nevadí, že nemáte s tímto druhem sportu žádné zkušenosti, najdete zde i potápěčské centrum. Zde je možné zahrnout do programu i výuku potápění. Podmořský život je ve zdejším moři velmi bohatý a byla by škoda nevidět to na vlastí oči.

Pro cestu do Zanzibaru si připravte vše potřebné předem

Pro cestování na Zanzibar potřebujete cestovní pas, který bude platný ještě nejméně 6 měsíců po ukončení zájezdu. Zanzibar dovolená vyžaduje také vstupní vízum. To vám bude přiděleno ihned po příletu do země. Pro jeho získání musíte jen vyplnit prohlášení, které dostanete v letadle nebo na letišti. Za vstupní vízum zaplatíte 50 USD na osobu. Počítejte proto s touto platbou při plánování rozpočtu na dovolenou. Na cestu nepotřebujete žádné povinné očkování. Ubytovat se můžete v luxusních pětihvězdičkových hotelech.

Tahle místa si nesmíte nechat ujít!

Centrem hlavního města Zanzibar je Stone Town, které je zapsáno do světového dědictví UNESCO. Najdete zde spoustu tržišť, obchodů i skutečný zanzibarský život stálých obyvatel. Rozhodně si však nenechte ujít ani pestrou nabídku fakultativních výletů. Na poznávacím zájezdu můžete například navštívit safari nebo okolní farmy, kde se můžete podívat, jak se pěstují tradiční plodiny, mezi něž patří například vanilka, skořice, ale také mango, avokádo či papája. Uchvacující jsou i místní národní parky, kde najdete nedotčenou divočinu a seznámíte se s tropickými lesy, savanami i polopouštěmi. Do těchto míst se pořádají vyjížďky v džípech a jsou často spojovány s pozorováním divokých zvířat. O nezapomenutelnou dovolenou se vám může postarat CK DOVOLENÁ SNŮ, která se těmito zájezdy zabývá už delší dobu. Na tuhle dovolenou rozhodně jen tak nezapomenete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Letecky.net, Používáme WordPress (v češtině).