aircraft-1362586_1280Cestování není jen o radovánkách. I tato činnost má svou stinnou stránku, protože nikdy nevíte, co se na cestách přihodí. I když jste si pečlivě spočítali kapesné a radši si s sebou vzali „železnou rezervu“, stačit to nemusí. Peníze vám někdo může ukrást, budete muset platit za drahé ošetření u lékaře, nakoupit si oblečení, protože vám přepravce ztratil kufr apod. Když nebudete mít dost, nabízí se snadná pomoc. Peníze se mohou na účtu objevit i do několika minut.

S Western Union je to problematické

Většina zkušených cestovatelů má v plánu se v případě finanční tísně spolehnout na Western Union. Jedná se o expresní službu, díky které si můžete peníze vyzvednout třeba do několika minut. Jenže to má háček. Služba pracuje jen s hotovostí, takže v České republice musí někdo vstát, zajít na pobočku a na přepážce vložit potřebnou částku. Vy musíte v místě vašeho pobytu také najít pobočku a na ní si peníze vyzvednout. Vypadá to jednoduše, ale není. Vždy se řídíte otevírací dobou poboček, takže na peníze čekáte. Ne v každém městě v zahraničí také pobočky Western Union jsou. Více se o této službě dozvíte zde.

Díky půjčce se problém vyřeší

Chytrým řešením finanční tísně je půjčka bez doložení příjmu. Jedná se o nebankovní půjčku, kterou si během několika minut vyřídíte i ze zahraničí. Sjednat ji může samozřejmě i někdo v ČR a peníze vám poslat. Půjčka má tu výhodu, že se vyřizuje online. Wi-fi je dnes snad v každé kavárně, na letištích a jiných místech, takže s tím by neměl být problém, stačí vám u sebe mít jen občanský průkaz. Výhodou je, že nebankovní společnost pracuje nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Žádostí se začne zabývat do několika minut od jejího obdržení a ihned po schválení peníze pošle na uvedené číslo účtu. Převod může v ideálním případě trvat jen několik minut (záleží na rychlosti banky, která ho uskuteční).

Co dělat, když jste mimo ČR a potřebujete peníze navíc?
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here