Také jste si všimli, kolik našinců houfně opouští Českou republiku v době, kdy v Anglii probíhá věhlasný tradiční Wimbledon? Nebo kolik sportovních fanoušků dle své osy nebo s cestovními agenturami, letecky i automobilem odjíždí na světová fotbalová utkání, do Kanady na hokej, na ragby nebo sledovat Tour de France? Ono se není čemu divit, protože letenky i jízdenky jsou k dispozici za velmi příznivé ceny. Stačí rezervovat si je s dostatečným předstihem a v dané zemi si zrovna naplánovat i dovolenou nebo poznávací jízdy.

Kde hledat, abyste cestovali výhodně

Na termíny, o kterých se ví, že v ně bude v konkrétní zemi pořádán světový turnaj nebo cokoli jiné, jsou většinou letenky i jízdenky rychle vyprodány. Proto se vyplatí ihned, kdy je termín zveřejněn, provést rezervaci. To stejné platí s rezervací ubytování.

Hledat byste měli u cestovních a sportovních agentur, které pořádají přímo zájezdy určené za tímto účelem. Stejně jako je to u všech podnikání, i tady můžete najít výhodné balíčky pro větší počet osob, slevu při včasném nákupu nebo slevu na opakovanou účast na utkání. K jízdenkám mnohdy získáte i bonusy, jako jsou trička k propagaci dané akce, některé fanouškům poskytují vybavení k fandění, mapky areálů, měst, záleží na tom, o co jde a jak velkou plochou budete při návštěvě „pobíhat“.

Další bonusy jsou vítány v každém odvětví, i ve sportu

Sledujete-li co se v průběhu roku děje ve vámi oblíbeném sportu, sázení, nebo v dané zemi, kde se budete ubírat, možná se díky sázení dostanete i k výhodným bonusovým kódům. Bonus na sport se určitě hodí a provozujete-li sázení na vámi oblíbená sportovní utkání, může vám přinést značný úspěch.

Ještě, než odcestujete

Nezapomeňte na to, že na sportovním utkání se vám může přihodit ledacos. Zvláště pak, pokud je zde nebezpečí úrazu ať už při fandění, nebo chcete-li se závodu účastnit také. Myslete na pojištění s dostatečným krytím pro případ, že se něco stane. Pojišťovna musí být informovaná o tom, jaký typ cesty chcete podstoupit, jak velké riziko hrozí. Pokud byste to zatajili, nebo je jednoduše neinformovali, mohli by se při náhradě škod od všeho distancovat, dle podmínek pro uzavření pojištění byste porušili podmínky. Raději si desítky či stovky korun připlatit než pak litovat.

V každém případě vás čeká nezapomenutelný zážitek. Cestování za sportem má své kouzlo, zvláště pak, pokud vás jede víc a jste parta, se kterou je legrace a jste skutečně dobrými přáteli.

Létání za sportem je koníčkem jedinců i part přátel různých věkových kategorií
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here