karibikKaribik neboli Západní Indie zahrnuje ostrovy v karibském moři.(Antily, Bahamy a pobřeží Střední a Jižní Ameriky omývané Karibský mořem.)

Karibik naleznete v nejjižnější části Severní Ameriky.

Patří sem tedy známá výletní místa jako Dominikánská republika, Haiti, Kuba, Jamajka, Portoriko, Kajmanské ostrovy, Panenské ostrovy, Sv.Martin

Tyto lokace jsou symbolem maximálně krásné a exotické dovolené po které toužíme my všichni životem unavení pracující. Představa stálého teplého a prosluněného dne provoněného místními lahůdkami plynoucího za příjemné hudby místních stále usměvavých obyvatel je důvodem proč lidi do Karibiku jezdí – tedy létají neboť sem je cesta dlouhá a tak je nejlepší překonat vzdálenost mezi našimi zeměmi letecky.

Dominikánská republika je perfektní dovolenou také kvůli dlouhodobě teplému počasí- průměrná teplota zde je okolo 26 stupňů.

Než pojedete do Karibiku

Očkování–  Pokud cestujete do exotických krajin  tak stojí za to nechat se pro jistotu naočkovat proti – žloutenkám typu A,B, tetanus,záškrt, břišní tyfus,spalničky.Také stojí za zvážení očkování proti malárii a vzteklině.

Cestovní připojištění – Určitě se připojistěte neboť zdravotní ošetření se ve většině oblastí platí hotově a jedná se o nemalé částky.

Pozor si dejte i na venerické infekční nemoci neboť Karibik je po Africe druhou nejohroženější oblastí z hlediska nákazy HIV.

Kriminalita – Častými problémy v této oblasti jsou drogy, krádeže a prostituce.

Jiné formality- k cestě do Dominikánské republiky potřebujete platný cestovní pas, a turistickou kartu kterou koupíte za 10dolarů.

Dovolenou v Karibiku si prostě užijete.

karibik-pobrezi

Karibik
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here