Jeskyně v Sierra Nevada

Tanec okolo ohně, lovení mamutů a život v jeskyních může být jedno velké dobrodružství. Avšak my už to nezjistíme, mamuti vyhynuli a život v jeskyních jsme také vyměnili za komfortní byty či rodinné domky. Ale umíte si představit, jaké to žít v jeskyni? Jeďte do Sierry Nevady.

Sierra Nevada skrývá jeskynní zákoutí

Pokud se někdy vydáte do těchto končin, tak byste a své trase neměli vynechat městečko Guadix, kde se skrývá doslova jeskynní oblast. Lze jen těžce říct přesný počet, avšak udává se, že jsou zde schovány až dva tisíce jeskyní. Na první pohled vidíte pouze kopečky, z kterých vystupují nepochopitelné bílé stavby, které slouží jako komíny. Tento efekt kopečků vytváří opravdu malebnou krajinu.

I život v jeskyni může být komfortní

Nemyslete si, že lidé, kteří i dnes žijí v jeskyních, se mají špatně. Ba naopak když se podíváte do okolí, tak se přesvědčíte o tom, že jsou zde velmi spokojení. Protože uvidíte zahrádky, které jsou ozdobeny různými keramickými výrobky. Pravdou je, že na některých z nich také najdete sběr železa. Je zajímavé, že i mezi lidmi, kteří žijí jen v těchto kopkách, jsou vidět rozdíly. Poznáte, že chudé rodiny, mají kolem svého bydlení menší luxus, ale i tak jsou rozhodně spokojení s tím, co mají.

Jeskynní lidé v současnosti

Pravdou je, že pokud byste zde hledali znaky pravěku, tak je jich opravdu málo, je to snad jen samotný život v jeskyni. I když lidé nemají klasické bydlení, tak jak jej známé my, jejich život se od toho našeho moc neliší, Také každé ráno vstávají, aby mohli sednout do auta a jet do práce. A pokud se zde kdy opravdu dostanete, tak se běžte podívat dovnitř, protože vás rozhodně překvapí, že tyto jeskyně jsou připojené nejen ke kanalizaci, ale také k elektřině a mnohé z nich mají i internet, takže pravěk je zde dávno zapomenutá doba.

Jak je vlastně jeskyně velká?

Opravdu, jestli zde někdy pojedete, nechce se zdejšími milými lidmi pozvat domů, protože si odnesete velký zážitek. Málokdo si dokáže představit, jak to v takové jeskyni může vypadat. Mnoho lidí mají několik pokojů, které jsou nejen útulné, ale také čisté. Místní lidé tvrdí, že pokud potřebují místnost navíc, tak stačí jen vzít dláto a sami si jí po čase vytvoříte. A velkou výhodou je, že lidé si v létě nemusí pořizovat klimatizaci, protože i v perných dnech je zde stále příjemná teplota.

Vyzkoušejte si život v jeskyních i vy

Toto město není jediným, kde se objevují jeskynní obydlí, také vedlejší město Purullen má tyto obydlí. A zde je dokonce i jeskyní hotel, kde si sami můžete vyzkoušet, jaké to je. A pokud chcete opravdu být i originálu, tak zde není problém pronajmout si jednu z jeskyní celou pro sebe, což je rozhodně výborný zážitek. Navíc se vám zde i parném létě bude dobře spát, protože je zde příjemně chladno.

Život v pravěku musel být zajímavý, ale zkuste si aspoň jednu noc strávit v jeskyni. Taková jeskyně v Sierře Nevadě vás velmi mile překvapí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *