Ostrovy, které stojí za to navšívit – 2. část

ANGUILLA

Tento vápencový a pískovcový ostrov naleznete v souostroví Malých Antil. Mluví se zde anglicky. Nejoblíbenějším cílem turistů je hlavní město The Valley, kde lze navštívit znovuobnovený panský dům z 18. Století. Pokud máte rádi umění a historii, je tu pro vás galerie Loblolly Gallery a muzeum Anguilla National Trust Museum. Pokud se na tento ostrůvek, také přezdívaní jako úhoří pro svůj tvar, vydáte v srpnu, naskytne se vám pohled na karneval i s průvody nebo soutěžení ve dřevěných lodičkách. Tento ostrov bývá označován také jako “hlavní město” kulinářského umění v Karibiku. V nabídce je více než sedmdesát restauraci, takže i ten nejmlsnější jazýček jistě najde to pravé ořechové. Nejčastěji se zde nabízí rybí speciality. Pro milovníky hudby jsou zde potom noční kluby, které nabízí směsici toho nejlepšího.

MAUI

Maui je havajský ostrov v severozápadní části Tichého oceánu. Krásné pláže, divoké vody a nedotknutá příroda vám budou společností po dobu celého pobytu zde. Lidé zde vylézají na kráter sopky Haleakala by pozorovali východ slunce, na který se zde naskýtá božský pohled. Další turistickou atrakcí je národní park Iao Valley, který je prý jedním z nejmokřejších míst světa. Můžete se zde projet po silnici z Kahului do Hany, zvanou Hana Road nebo Hana Highway. Jedná se o úzkou silnici, klikatící se podél pobřeží. Maui nepatří mezi nejlevnější a tak je nutné si připravit nějakou tu korunu na víc. Pokud jste dobrodružnější typ, stačí vám i pár babek a jistě si přijdete na své. Jestliže jste zapálení pro vodní sporty jako je surfing, jistě oceníte proslulou surfařskou pláž Hookipa nedaleko vesničky Paia na severu tohoto ostrova.

BORA-BORA

Bora-Bora je ostrov v souostroví Francouzská Polynésie v jižním Pacifiku. Jak se říká, je tento ostrov tak krásný že Bora nestačí říci jednou, nýbrž dvakrát. Dále je označován za perlu Pacifiku. Ostrov je více než luxusní po všech stánkách. Nádherná krajin nabízí možnost nádherných procházek nebo projížděk na kole. Pro ty z Vás, které zajímá druhá světová válka, bude jistě prioritou výšlap na kopec nad pláží, kde se nachází baterie pobřežních obranných děl z druhé světové války. Ostrov v té době Americkou základnou. V modrých lagunách lze při potápění či šnorchlování pozorovat mořské živočichy jako jsou murény, rejnoci, žraloci a mnoho dalších. Pokud vám nebude zázemí ostrova postačovat, máte možnost vyrazit na vyhlídkový ponor do hloubky čtyřiceti metrů, nebo se jen tak na lodi nechat svést po laguně. Místní kuchyně je opět jedním velkým překvapením. Naservírovat si tu můžete například grilované mořské ráčky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *