Na Kubě je stále co objevovat

By: Romtomtom

Jsou destinace, do kterých se lidé vrací. Někteří zde jezdí, protože se jim zde velice líbilo a chtějí si ten zážitek zopakovat a jiný tam chtějí jet, protože ještě neobjevili všechny krásny dané země. A právě Kuba patří k těm, které nestihnete prožít za týden, takže buďto zvolíte pořádně dlouhou dovolenou anebo se zde musíte vrátit.

Trocha turistiky po pohoří Escambray

Pokud nechcete celé dny jen ležet na malebných plážích, tak se můžete vydat na pohoří Escambray. Můžete si užít pěknou procházku a jít po svých, abyste si trochu zasportovali, avšak jestli dáváte přednost odpočinkové dovolené, tak se nabízí varianta vyjet na mulách, což stojí za to, protože jet na mule musí být zážitek, kterým se nemohou pochlubit všichni. Nahoře vás čeká neobyčejná fauna a flora, mezi které patří také zvláštní druh palmy, které se také nazývají jako královské. A když vám bude velmi horko, tak se můžete zchladit v horské říčce.

Cienfuegos neboli Sto ohňů

Velmi atraktivním místem je také Cienfuegos, který my Češi někdy překládáme jako Sto ohňů. Zajímavé je, že toto městečko bylo vystavěno převážně francouzskými imigranty, kteří postavili ulice do pravého úhlu. Díky krásným památkám, které jsou převážně v neoklasicistním stylu, patří toto město na seznam UNESCO.

Toto městečko je také spojeno se Zátokou Sviní, což je označení pro místo, kde došlo k vylodění kontrarevolucionářů. A nedalo odtud je také místo, které by mohlo nadchnout lidi, kteří milují adrenalin, protože jde o krokodýlí farmu. Takže pokud chcete zážitky a máte dostatek odvahy, tak se můžete potkat s krokodýlem.

Pravý kubánský doutník

Pokud chcete okusit, jak chutná pravý kubánský doutník, měli byste se vydat do provincie Pinar del Rio, která je proslulá pěstováním tabáků a následnou výrobou doutníků. Dokonce zde se můžete podívat, jak se doutník vyrábí.

Jedním z míst této provincie je také Vinales, kde se buďto můžete v klidu a pohodě slunit na pláži a odvést si kromě zážitků také pěknou barvu, anebo se můžete podívat do botanické zahrady. Někomu se to zdá jako směšné či zbytečné, avšak v této botanické zahradě uvidíte netradiční rostliny, jako je liči, mango, kávovníky a speciální odrůdy stromů, které u nás nejsou běžnými. A nedaleko je také jeskyně Los Portales, která v minulosti sloužila jako velitelské stanoviště.

Kuba má snad na každém rohu něco, co nám vyrazí dech anebo při nejmenším nadchne. Výborné je také to, že zde může jet úplně každý, ať už toužíte po dobrodružství anebo si chcete jen odpočinout, tak tady vše najdete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *