Dovolená na Kubě

Když se řekne Kuba, každý si představí krásné pláže a čisté moře s velkým množstvím vegetace. Ne nadarmo se jí říká perla Karibiku. Kuba se proslula hlavně svými kubánskými doutníky a rumem.

Ubytování na Kubě

Co je největší zajímavostí na takovém ubytování na Kubě, jsou velikosti postelí od těch nejmenších až po ty nejširší dvojlůžka, jaká mohou existovat.

Pokud pojedete na Kubu, nezapomínejte na spropitné, obyvatelé tady mnohdy ze spropitného živí celé rodiny. Když to nejsou spropitné, ve formě peněz, můžou to být i příspěvky, jako takové, třeba propisky, zapalovače atd.

Výlety po Kubě

Jako první bych zvolila Havanu teda hlavní město Kuby. Je totiž plná památek, romantických zákoutí, barů a restaurací. K velmi zajímavým místům zde patří Capitolio Nacional, což je kopie amerického náměstí Revoluce.

Jako další místo k navštívení bych určitě zvolila Varadero. Už jen z toho důvodu, že je to největší turistické středisko Kuby. Nehledě na to má přes 20 km dlouhou písečnou pláž s bílým pískem. Toto město je obklopenou lagunou, kde se opět nachází mnoho restaurací a barů. Také mnoho krásných obchodů. Nicméně je tato destinace vhodná pro milovníky sportu jako třeba potápění, golfu, tenisu a vodních sportů všeobecně.

Na co si dát pozor

Pokud budete trávit dovolenou na Kubě, nenechávejte svá zavazadla ani chvilku bez dozoru. Nikdy nechoďte do prázdných uliček Havany. Nesnažte se nocovat na pláži či v parku. Důležitá věc jestli nechcete přijít o peníze, neprocházejte se brzy ráno a v pozdních nočních hodinách s větším obnosem peněz. Auta parkujte vždy na hlídaném parkovišti. A v neposlední řadě se Vám opravdu nevyplatí na Kubu vozit cenné věci a snažte se oblékat nenápadně. Tak, to je ta temnější stránka Kuby, ale myslím, že to není o nic moc odlišné, jako u nás v ČR, nebo kdekoliv jinde.

Takže pokud dovolená na Kubě, určitě s obezřetností, ale pokud víte, jak se máte správně chovat, aby jste nepřišli k újmě, zažijete velmi krásnou a romantickou dovolenou plnou neuvěřitelných zážitků, o kterých budete ještě dlouho vyprávět svým kamarádům a blízkým.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *