Kanada – země mnoha tváří

Kanada je druhou nejrozlehlejší zemí světa, ale co se týká počtu obyvatel, tak ji můžeme zařadit na úroveň Rumunska nebo Ukrajiny. S těmito zeměmi má ještě jednu věc společnou – nádhernou a bohatou přírodu. Asi vás to překvapí, ale žádný jiný stát nemá na svém území tolik jezer jako právě Kanada. Nejznámějšími jezery jsou Velká jezera na hranici se Spojenými státy americkými.

Celkem jich je pět a jmenují se: Hořejší jezero, Huronské jezero, Michiganské jezero, Erijské jezero a Ontarijské jezero. Největším jezerem je Hořejší jezero, jenž je rozlohou větší jak Česká republika. Oblast Velkých jezer je známá hlavně díky Niagarským vodopádům mezi Erijským a Ontarijským jezerem. Další zajímavá fakta o Kanadě vám poskytne cestovatelský portál TravelMag.cz.

Kanada je kouzelná tím, že se v jedné zemi skloubí krásné přírodní scenérie v podobě rozlehlých jezer na jihu i ledových pustin na severu. Obrovské nerostné bohatství ukrývají také hory na západě a ve středu Kanady, které z ní dělají ekonomickou supervelmoc. Kromě krásné a bohaté přírody v Kanadě najdeme také úžasná města.

Jedněmi z nich jsou Vancouver a Toronto. Vancouver je přístavní město na západě Kanady, které se každoročně umisťuje na předních příčkách v soutěžích o město s nejlepšími životními podmínkami. Zároveň je Vancouver po Hollywoodu a New Yorku největším filmovým centrem v Severní Americe a v roce 2010 se zde konala 21. Zimní olympiáda.

Toronto je největší a nejnavštěvovanější město v Kanadě. Toronto je moderním městem a žijí v něm lidé z více jak 150 koutů světa. Proto se Toronto přirovnává k dalším významným městům, jako jsou Londýn a New York, které jsou také multikulturně ovlivňovány.

Do těchto 2 měst zamíří většina turistů a nejinak jsou na tom i čeští turisté. Z České republiky létají do těchto měst přímé spoje. Letenky do Kanady, respektive letenky do Toronta, lze pořídit za částku kolem 15 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *