kanada-pobreziKanada je proslulá svou rozmanitou a překrásnou přírodou.Nádherné rozlehlé parky kterými můžete bloudit celé dny a kde se stále ještě můžete setkat s téměř vymizelými či jedinečnými druhy zvířat určitě stojí za vidění i kdybychom kvůli tomu měly překonat pár kilometrů letecky vždyť cesta do Kanady trvá jen několik hodin.

V Kanadě žije mnoho druhů savců,ptáků ale i ryb.Sever kanady je dosti chladný, Východ a západ spíše mírnější. Nejchladněji je asi na severozápadě kde teploty v zimě dosahují okolo -30 stupnů.

Z živočichů kteří zde žijí zmíním například- vlci, medvědi, losi, lišky, bobři, žáby, ryby. Žije zde například i sova sněžná  čí kanadská husa.

Kanada má bohatý ekosystém a tak zde nalezneme i rozmanité druhy dřevin.Národním stromem kanady je javor,ale rostou zde i borovice, břízy, osiky a cedry.

kanada-hory

V chladné arktické části Kanady nalezeme pouze lišejníky a nízké křoviny. Nejvyšší horou Kanady je Mount Logan V Yukonu a meří 5959m. Pokud vám Kanada zalíbí tak není problém tuto krásnou zemi navštívit.Za pár desítek tisíc korun jistě pořídíte tuto mimořádnou dovolenou.

Cesty do Kanady nabízí již většina cestovních kanceláří.K vycestování potřebuje mít platný cestovní pas a dostatek finančních prostředků.Buďte připraveni na důkladnou kontrolu at již pojedete do Kanady letecky nebo jinak.Příslušný úředník na hranicích Kanady vás může požádat i o ukázání zpáteční letenky.

Po špatných zkušenostech s mediálně nechvalně známou migrací naší české tzv.utlačené skupiny jsou pro nás kontroly důkladnější. Ale i tak by bylo škoda se kvůli tomu vzdát této báječné dovolené.

Kanada – národní parky – příroda
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here