Dovolená v ráji aneb jedeme do Dominikánské republiky

Chorvatsko, Řecko, Bulharsko, Itálie a další jsou destinace, do kterých se lidé mohou bez problémů dostat na každoroční dovolenou. Ale pokud chcete něco netradičního, atraktivního a exotického, tak byste měli jezdit po mapě jiným směrem. Co například Dominikánská republika?

Proč bychom měli jezdit do Dominikánské republiky?

Dovolená v Dominikánské republice vám slibuje naprostý odpočinek u krásně azurového moře. Můžete ležet a dýchat mořský vzduch, osvěžit se ve slané vodě anebo být akční. Pokud chcete být akční, tak si vezměte šnorchl a ploutve a plavte na dno, protože kromě ztroskotaných lodí, krásných korálů zde také uvidíte unikát, kterým je želva zelená. Jste milovníkem golfu? Tak jste na správném místě, protože tato země je doslova rájem tohoto sportu a vy jej budete moci vyzkoušet na mnoha místech.

Když chci něco pěkného vidět

Samozřejmě, že i tato země nabízí místa, kde byste se mohli podívat, abyste objevili něco nového a zajímavého. Asi nejznámější letovisko, které byste na své dovolené v Dominikánské republice měli navštívit je Punta Cana, avšak zde si můžete užívat akorát moře a golfu. V případě, že byste se chtěli podívat do zdejší přírody, tak byste měli navštívit letovisko Samaná. V každém letovisku najdete i pěkná městečka, kde objevíte historické budovy, které by se vám mohly líbit, ale pokud plánujete přímo dovolenou po památkách, tak si udělejte výlety do okolí.

Co ke vstupu do tohoto ráje potřebuji?

Jestli přemýšlíte o tom, že byste tuto zemi navštívili, tak byste měli znát základní informace, mezi které také patří potřebné dokumenty. Velkou výhodou je, že my Češi můžete jezdit na dovolenou do Dominikánské republiky, aniž bychom potřebovali vízum. Avšak namísto toho, musíte mít u sebe tak zvanou turistickou kartu. Tuto kartu si vyřídíte přímo na letišti, kde stačí jen zaplatit, takže se nemusíte ničeho obávat.

Jak se tady mluví?

Snad největším problémem je jazyk, protože zde je úředním jazykem španělština, kterou ovládá v naší zemi opravdu jen hrstka lidí. Výhodou je, když umíte aspoň angličtinu, protože tomuto jazyku by zde měli rozumět. Avšak pokud jedete s nějakou cestovní kanceláří, tak vám vždy slíbí, že budete mít českého delegáta, který by vám měl pomoci s jazykovou bariérou.

Co bychom měli vyzkoušet?

Patříte mezi kulináře? V tom případě byste měli na dovolené v Dominikánské republice vyzkoušet jejich opravdu originální pokrm, kterým je tak zvaná dominikánská vlajka. Jedná se jen o lehké jídlo, které se skládá z rýže, omáčky a fazolí, ale díky barevné kombinaci připomíná vlajku. A výborné jsou také zdejší rumy, které můžete také přivést jako suvenýr pro příbuzné či známé.

Dominikánská republika je výbornou a netradiční destinaci, odkud si odvezete mnoho nezapomenutelných vzpomínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *