Jedete k moři do neznáma a chystáte se celé dny válet na pláži? Ale jděte, copak si chcete z dovolené odvézt jen opálenou pokožku? Po přečtení tohoto článku bude tato aktivita to poslední, co budete chtít dělat a týden či čtrnáct dní najednou bude ještě kratší, než jste si v prvopočátku mysleli.

Mluvíme teď o výletu do exotických destinací k moři. Je krásný slunečný den, vedro na padnutí a nevíte, co by. Pojďme se tedy podívat, co můžete podniknout a to i s dětmi.

Šnorchlování

Asi víte, jak to pálí, když se vám slaná voda dostane do očí. Jenomže podmořský svět skrývá spoustu tajemství a krás a byla by škoda nechat si je ujít, co myslíte? Přibalte si tedy s sebou šnorchl a potápěčské brýle a zažijete s nimi nejenom spoustu zábavy, ale budete mít zážitek na celý život. Nemluvě o tom, jak moc se to zalíbí vašim dětem. V písku pod hladinou bývají také mnohem krásnější mušle, než mimo ní.

Surfování

Říkáte si snad, že jste na to již staří nebo nemotorní? Kdepak, na takovéto věci není nikdy pozdě a ve velkém množství výletních destinací mají možnost instruktora za několik málo peněz. Zkusíte něco nového a zároveň chytíte bronz. A co si budeme povídat, kalorií se při tom dá spálit taky spousta a to mnohé z nás jistě ocení. Takže vzhůru do surfování a to i jinak, než po internetu!

Místní speciality?

Bojíte se střevních potíží a tak si vezete hromadu jídla z domova, abyste si dovolenou užili bez hodin na toaletě? Neříkejte mi, že neochutnáte ani jednu specialitu! Samozřejmě nemůžete jíst cokoli a kdekoli, proto doporučuji si v daném místě již předem na internetu najít recenze od výletníků, kteří tam byli, abyste měli jistotu, co jíte a dopadlo to dobře. Přece jen ale zapomeňte na svíčkovou dovezenou v zavařovačce a k tomu knedlík, buďte odvážní, žijeme jen jednou. Dobrou chuť!

Památky a výletování

Je spousta lidí, kteří jedou do ciziny, a když se vrátí, jediné co viděli, je moře, pláž a hotelový pokoj. To je přece škoda! Všude je něco k vidění a nesmíte se o to nechat připravit. Pořiďte si průvodce s mapou a minimálně jeden dva dny věnujte dobrodružství a podívejte se po okolí. Nebudete litovat a domů si odvezete mnohem víc vzpomínek a zážitků. Nemluvě o tom, že se můžete seznámit s místními lidmi, přiučit se cizímu jazyku a lépe nahlédnout do místní kultury.

Tak co? Zkoušeli jste tyto věci nebo se vám v tuto chvíli vybavilo dalších tisíc věcí, které byste mohli dělat? Napište si seznam a pusťte se do toho! Zahrajte si beach volejbal, vezměte si kolo a vyjeďte na výlet, projeďte se vyhlídkovou lodí! Cokoli jen vás napadne, můžete zažít! A jen tak mimochodem, nestyďte se. Neříkejte si, že na to jste příliš staří, někde vám přebývá trocha tuku nebo nemáte dostatečně načechrané vlasy. Je to dovolená, tak se rozeběhněte a užívejte naplno!

Věci, které na dovolené prostě nesmíte vynechat!
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here