Chystáte se v létě na dovolenou a přemýšlíte, jestli je výhodnější zaplatit si dovolenou dlouho dopředu, nebo vyčkat na Last minute? Pak si přečtěte výhody a nevýhody, které Last minute a First minute sebou přinášejí.

First minute

Pokud si objednáte First minute, dostanete výhodnou cenu, můžete si vybrat místo, jaké chcete, máte jistotu, že bude volné. A tak se můžete rozhodnout pro takové místo, které se vám skutečně bude líbit a které bude vašemu srdci blízké. V tomto případě, si však určitě zaplaťte storno poplatek, protože doba, kdy se chytáte vycestovat, je skutečně daleko a takto dopředu nemůžete nikdy vědět, co se může stát, kdo může onemocnět a podobně.

Jde tedy o jistý risk, ale výhoda je ta, že si vyberete místo, kam skutečně chcete jet a hotel, který se vám opravdu líbí, a nebudete závislí na tom, co pro vás zbude.

Last minute

Last minute však můžete sehnat ještě výhodněji, záleží na tom, kolik dní před odletem nebo před odjezdem, se rozhodnete zájezd zakoupit. V tomto případě ale nemáte moc na výběr a můžete si zvolit jen z těch zájezdů, které jsou ještě k mání. Sledovat můžete různé cestovní kanceláře, ale většinou jsou ceny u nich velmi podobné. Podstatnou roli hraje i to, v jakém termínu chcete cestovat. Může se také stát, že v době, kdy máte naplánovanou dovolenou, už žádný zájezd neseženete.

Ať už se rozhodnete pro Last minute, nebo First minute, určitě si zkontrolujte, zda máte platné cestovní doklady. Zjistěte si o dané zemi, kam cestujete, co nejvíce informací, především to, v jaké měně se platí, jaký je kurz, jaké jsou v zemi zvyky, co můžete v místě navštívit a podobně. Na dovolenou jeďte připraveni, aby vás na ní nic nezaskočilo a raději volte cestovní kanceláře, které jsou známé a fungují již řadu let.

Počkat si na Last minute, nebo koupit dovolenou dopředu
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here