Korsika

Ostrov ležící ve středozemním moři, který je mnohdy milně považován za Italský, ačkoli patří k Francii. S hlavním městem Ajaccio, které se nachází na jeho západní straně, jde o ostrov nevelkých rozměrů, který je domovem pro čtvrt milionu lidí.

Podnebí je na různých částech ostrova velmi rozmanité a i přes to, že je vyhledávám pro letní dovolené, na některých místech se zde mnohdy drží sníh i po celý rok. Na ostrov se lze dostat letadlem, avšak dobrodružnější variantou jsou velké trajekty, kterými sem lze doplout z Itálie i Francie. Pláže jsou zde jak písčité tak i kamenité. Pro milovníky cyklistiky, je zde spousta možností kam vyrazit.

Ubytování zde nepatří mezi nejlevnější a dost časté jsou nabídky místních obyvatel, kteří vám jsou ochotni pronajmout vlastní byt. Pokud jde o dorozumění se s místními obyvateli, prvotní je francouzština. Někteří vám porozumí italsky nebo anglicky. Jestliže na tento ostrov vyrazíte, nezapomeňte na ochutnávku vín, která se sem dostávají z pevninské Francie, tak i místní vína rozhodně stojí za to!

Madagaskar

Ostrov ležící u pobřeží jihovýchodní afriky a také k ní patří. Jedná se o čtvrtý největší ostrov na světě a tak se vám zde nabízí spoust možností. Teploty tu nejsou příliš tropické. Dosahují tu teplot pouhých 27 °C.

Tento ostrov je jediným domovem lemurů. Žije jich tu až 20 druhů. Dále zde naleznete velké množství chameleonů a v deštných pralesích i spousty dalších živočichů.

Jestliže jste dobrodružný typ, rozhodně Vám Madagaskar má co nabídnout. Milovníci horolezectví si zde také přijdou na své. Díky žulovým masivům oblasti Andringitra – Tsaranoro, Karambony a dalším populární arénou bigwallových horolezeckých výstupů se zapsal mezi oblíbené cíle horolezců po celém světě. Lze se tu ubytovat v luxusních hotelech a stejně tak lze najít i skromnější ubytování. Úředním jazykem zde je Malgaština a Francouzština. Domluvíte se tu však i Anglicky.

Aruba

Ostrov střední velikosti v Karibském moři, který tvoří jednu z autonomních zemí Nizozemského království. Oranjestad je zároveň hlavním i přístavním městem tohoto ostrovu. Ostrov je spíše rovinatý, takže jeho nejvyšší bod se nachází v pouhých 190 metrech nad mořem.

Každý turista, který se sem vypraví, by měl jistě navštívit vulkanický útvar Hooiberg, k jehož vrcholku vedou schody a je z něj nádherný výhled na tropickou krajinu celého ostrova. Přibližně dvacet procent celého ostrova zabírá národní přírodní park Arikok.

Na ostrově se nachází golfová hřiště, takže všichni milovníci tohoto sportu určitě nebudou zahálet. Dokonce i milovníci historie si přijdou na své a to v archeologickém a numismatickém muzeum a také v Museo Arubano. Krásná čistá voda umožní příznivcům šnorchlování a potápění pohled na krásnou podvodní scenerii. Úředním jazykem je zde Holandština. S ubytováním je to na Arubě vzhledem k množství hotelů bezproblémové a každý si najde místo podle představ.

Souostroví Galapágy

Jde o ekvádorské souostroví složené z osmnácti sopečných ostrovů, nacházejících se na východě Tichého oceánu. Žij zde prehistoricky vypadající zvířata, takže si rozhodně nezapomeňte fotoaparát pro jejich zdokumentování.

Nejznámější jsou ostrovy Isabela, San Cristóbal, Santiago, Santa María a Santa Cruz. Některé sopky jsou činné dodnes a nejvyšší se nachází na ostrově Isabela. Klima je zde převážně suché a jejich povrch tvoří převážně lávové skály.

Toto souostroví je od roku 1978 zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO. Lze se sem dostat s cestovní kanceláří na poznávací zájezd, který ve vás jistě zanechá obrovské nadšení. Mluví se zde španělsky.

Seychely

S hlavním městem Victoria se Seychelská Republika, zkráceně Seychely nachází v Indickém oceánu. Tato republika je rozeseta na ploše 1100km krát 800km v 115 ostrůvcích. Mluví se zde seychelskou kreolštinou, odvozenou z francouzštiny, samotnou francouzštinou a angličtinou. Hlavním a také největším ostrovem je Mahé, kde naleznete i hlavní město a letiště.

Dalšími dvěma ostrovy, které tvoří největšímu společnost, jsou Praslin a La Digue. Tyto tři korálové útvary pojímají veškerý cestovní nápor, který zde je. Zbylé ostrovy nabízejí ubytování také, ale pouze v malém počtu. Je zde přísný zákaz natáčení a fotografování přístavů, ozbrojených sil apod. V případě fotografování obyvatel se předem zeptejte, abyste předešli potížím a respektujte případné odmítnutí.

Jamajka

Oficiálně Jamajská republika se nachází ve střední Americe v Karibském moři. Jde o třetí největší ostrov v Karibiku. Mluví se zde anglicky.

Jeho pobřeží je skalnaté a lemují ho korálové útesy. Tropické počasí je zde běžné a občasný hurikán pro místní obyvatele není překvapením. Je tu spousta lesů, krásné vodopády, bílý písek a křišťálově čistá voda, která láká návštěvníky k potápění a jiným vodním sportům. Je tu možnost zahrát si golf nebo si jen tak zarybařit. Na Jamajce se jezdí vlevo, takže to v případě cesty autem mějte na paměti.

V případě, že milujete města, která žijí, určitě navštivte hlavní město. Nabídne Vám spousty kulturních akcí. Pokud však chcete mít poklidnou dovolenou v relaxačním duchu, držte se v severní části ostrova jako je Ocho Rios, Negril, Motego Bay či Port Antonio.

Ostrovy, které stojí za to navštívit – 1. část
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here