Je krásné počasí, a proto se mnozí vydávají na první výlety do zahraničí. Nemusíte jezdit daleko, klidně můžete zůstat u sousedů na Slovensku, v Polsku, ale stejně tak si můžete udělat výlet i někam dále. Ať už pojedete kamkoliv, vždy si dávejte pozor na své věci.

Stačí jen chvilička

Někdy opravdu stačí jen chvilka a jste bez peněženky i mobilního telefonu, protože existují lidé, kteří jsou opravdu šikovní a dokážou vám ukrást věci neuvěřitelně rychle. Stačí jen, když zastavíte a chcete se někoho zeptat na cestu či zaplatit parkovné, prostě jen chvilička, kdy je auto prázdné a nejlépe odemčené a jste bez svých osobních věcí, proto je opravdu důležité, abyste si dávali pozor, že máte všechno zabezpečené a ideálně si peněženku s doklady nosit stále u sebe.

Všechno zablokovat

Hned, jak zjistíte, že vám chybí mobilní telefon, peněženka s doklady a podobné důležité osobní věci, měli byste volat, aby vám vše zablokovali. Jednak musíte volat do banky, aby vám nikdo nemohl vybrat peníze z karty, samozřejmě, že musíte nahlásit odcizení občanského průkazu, aby ho někdo nemohl zneužít a podobně. Pravdou je, že pokud vám ukradou i mobilní telefon, tak je to poměrně těžké. V takové situaci musíte buď najít dobrého člověka anebo zkusit poprosit zdejší policii, zda by vás nenechala zavolat si.

Hurá na policii

V případě, že se vám stane, že vás někdo okrade v zahraničí, pak mnohdy přichází panika, protože jste v cizí zemi bez dokladů a bez peněz a nevíte, co máte dělat. První, co musíte udělat, tak jít na policii, aby se daný případ začal řešit. Pravdou je, že zde mnohdy strávíte i několik hodin, protože vás bude čekat dlouhý proces, co se týče výpovědi a vypisování různých formulářů a podobně.

Náhradní doklady

Častým problémem je, že jste na výletě vlastním autem, takže když vás v zahraničí okradou a vy zůstanete bez dokladů, ke kterým patří i řidičský průkaz, tak jste se dostali do velkého problému. Rozhodně se nemusíte obávat, jen je potřeba všechno nahlásit policii a oni vám musí vytvořit náhradní doklady, ať už se jedná o občanský či řidičský průkaz. Tyto doklady jsou jen dočasné a jedná se o formulář vytisknutý z počítače, takže si nepředstavujte, že byste dostali stejný doklad, jaký jste ztratili.

Doma dávat vše popořádku

Až se z výletu či dovolené vrátíte zpátky do České republiky, tak vás bude čekat spousta strávených hodin na úřadech, protože si musíte všechny doklady znovu vyřídit. Pravdou je, že někdy se stane, že se ukradená peněženka může najít, ovšem to bývá jen zřídka kdy a většinou je to do druhého dne a hned vás o tom policie informuje.

Ztráta anebo ukradení peněženky s doklady není nikdy nic příjemného, avšak v zahraničí je to mnohem horší, než když se vám to stane doma.

Okradli mě v zahraničí
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here