Nákup letenek je nyní díky nové službě jednodušší a levnější

Jako turisté, kteří občas vyrazí na dovolenou či pracovní cestu do zahraničí, jste si už jistě zvykli na možnost vyhledat a koupit si letenky online. Již poměrně dlouho existují specializované portály, díky nimž máte možnost si porovnat nabídky od různých leteckých společností. Nevýhodou je, že si často k ceně připočítávají provizi z prodeje, takže pak platíte zbytečně moc peněz. Nyní se ale situace mění. Jak informoval web radicestujeme.eu, vyhledávač Google spustil novou službu v češtině.

Jak funguje vyhledávání a koupě letenek přes Google?

Jedná se o novinku, která vám umožňuje vyhledat si letenku dle vašich představ, aniž byste platili nějakému zprostředkovateli. Nákup totiž následně provádíte přímo na webu vybrané letecké společnosti, kam vás Google na základě vašeho výběru přesměruje.

Výhoda je zřejmá. Nemusíte složitě navštěvovat weby všech dostupných leteckých společností, jež do vámi vybrané destinace létají. Zároveň máte jistotu, že nezaplatíte ani o korunu víc, než daný let skutečně stojí.

Dozvíte se mnoho praktických informacích o letu

Google tuto službu konečně představil i v Česku a dá se předpokládat, že se setká s velkým zájmem. I z toho důvodu, že poskytuje nadstandardní informace. Kupříkladu se u vybraného letu dozvíte, zda je možné si v letadle spustit wifi, případně kolik prostoru máte k dispozici mezi jednotlivými sedadly. Jde možná o drobnosti, ale i ty mohou být zásadní při výběru letenky. Zvláště tehdy, cestujete-li na delší vzdálenost a vyžadujete určitý komfort.

Google je světově nejvýznamnějším internetovým vyhledávačem. Díky podobným službám lidem zpříjemňuje život a pomáhá jim snižovat náklady. Vyzkoušení zmíněné nové služby rozhodně není na škodu. Má uživatelsky příjemné prostředí, zejména pokud jde o přehlednost. Vyhledávání a následný nákup tak hravě zvládne každý z vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *