Na cestu letadlem se dobře připravte!

Chystáte se na svou první cestu letadlem a máte strach? Není k tomu důvod. Nejenom z pohledu statistik letecká doprava je tou nejbezpečnější. A samozřejmě i nejrychlejší a nejpohodlnější. 


Leteckých společností provozujících své lety z území České republiky je opravdu hodně. Jejich přehled najdete na stránkách konkrétních letišť. Jednotlivé 
aerolinky se od sebe odlišují cenami letenek a samozřejmě nabízeními službami, ať již se jedná o maximální povolenou váhu zavazadel nebo nabídku občerstvení na palubě. 

Zaměřeno na letecké společnosti

Letecké společnosti obecně provozují několik druhů letů, a to pravidelné, charterové, regionální a zaoceánské. My se v tomto článku zaměříme na lety charterové, které obzvláště v letní sezóně ve vzdušném prostoru dominují. V loňském roce například byl ve vzdušném prostoru nad Českou republikou zaznamenán rekord ve výši přes 900 000 leteckých pohybů. Nejvytíženější je provoz samozřejmě v letních měsících, kdy v něm převažují tzv. dovolenkové lety. Jejich největším provozovatelem u nás je společnost Travel Servis, která na svých letech nejčastěji využívá leteckého dopravce Smart Wings

Moderní letecká flotila

V letecké flotile společnosti Travel Service, jejímž majoritním vlastníkem jsou České aerolinie, se nachází přes padesát moderních letadel, se kterými vylétává do více než devadesáti destinací ležících na čtyřech světových kontinentech. V rámci České republiky společnost odlétá ze čtyř měst – z Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic. 

Prostudujte si odletové podmínky!

Před každým odletem si důkladně prostudujte odletové podmínky. Především se zaměřte na maximální povolenou váhu zavazadel, která se na různých letech může měnit. Zavazadla u Travel Service jsou samozřejmě limitovaná, a to jak jejich počtem, rozměry, tak i váhou. Platí to na zavazadla tzv. odbavená, která cestují v zavazadlovém prostoru, tak i zavazadla palubní, která si s sebou můžete vzít na palubu. 

Váhové a hmotnostní limity nepřekračujte!

Váhové ani hmotnostní limity se nedoporučuje překračovat, jinak při odbavení narazíte na problémy. Každý kilogram nadváhy je totiž zpoplatněn. S nadváhou zavazadel se turisté často potýkají především při návratu z dovolené, kdy se jim jejich hmotnost navýší o nakoupené suvenýry. S tímto počítejte už při cestě na dovolené a v zavazadlech si nechejte rezervu. Jinak by se vám nakoupené dárky mohly pěkně prodražit. 

Nezkazte si začátek dovolené

Stejně dobře si v předstihu prostudujte seznam zakázaných předmětů, která se v zavazadlech nesmí převážet. Najdete jej například na stránkách společnosti. Jedině tak se vyhnete případným problémům, které by vám začátek dovolené mohly pokazit. A to přeci nechcete. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *