Mám si přibalit svetr, nebo plavky? Aneb jak se připravit na dovolenou

Že je doba dovolených ještě daleko? Ale kdeže, můžete přece vyrazit za sluncem či za poznáním už na jaře, kdy vaše destinace nebude přeplněna turisty a vy ušetříte na ubytování a letenkách. Hlavně však nezapomeňte všechno včas zařídit.

Zdraví na prvním místě

Těšení se na příjemné zážitky by vám nemělo zabránit pamatovat na skutečnost, že nehoda se může přihodit vždy. Samozřejmostí před každou cestou,  i když jedete třeba jen na Slovensko, by proto mělo být sjednání zdravotního pojištění. Dnes už  lze zařídit bez zbytečných průtahů a za levný peníz online, stačí si jen zavčas vzpomenout. Pokud se chcete vypravit do exotičtějších končin, k přípravě patří také očkování proti nejrůznějším nemocem. Nezapomeňte, že některé je třeba pořídit několik týdnů dopředu, a raději se pobavte s lékařem ihned, jakmile budete znát vaši destinaci. Kupovat letenky na poslední chvíli může být z tohoto důvodu trochu ošemetné, finančně se to ovšem rozhodně vyplatí.

Aby vás nezaskočilo počasí

Vydat se za krásami České republiky a pak prosedět týden v penzionu, protože venku ne a ne přestat pršet, což je opravdu k vzteku. Informujte se o počasí dopředu a zkontrolujte jej znovu, než vyrazíte na tůru – třeba každou hodinu. To vám umožní přehledný web Meteoskop, který je unikátní svými meteogramy a hodinovou předpovědí na tři dny dopředu. Najdete na něm i mapku aktuální předpovědí a můžete sledovat proměnu počasí na časové ose. Pokud se často potulujete po stejných končinách, určitě vám pomůže i seznam oblíbených míst.

Když se o vás doma bojí

Také máte rodiče či prarodiče, kteří se klepou po celou dobu vaší cesty, dokud jim nezavoláte, že jste v pořádku dorazili? Tak to pro vás máme báječný tip: doporučte jim službu flightradar24 on-line, kde mohou sledovat pohyb vašeho airbusu v reálném čase pomocí radaru letadel. Služba funguje jak online, tak v mobilní aplikaci. Letecký provoz po celém světě je zde zobrazován na přehledné interaktivní mapě, snadno dohledáte číslo letu a jeho trasu, aktuální polohu, rychlost i výšku. Zvědavci se mohou také podívat, jak dané letadlo vypadá. Obavám tak učiníte jednou provždy přítrž.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *