Plánujete cestu za naše hranice a myslíte i na to, abyste zde měli náležitou ochranu? Pokud ano, je ideální sjednat si cestovní pojištění do zahraničí. To samozřejmě není zdarma. Pokud vás zajímají jeho ceny, je třeba říci, že může stát i několik korun na den. Záleží třeba na tom, u jaké pojišťovny si ho sjednáte. Možností je v současné době hned několik a tak je jenom na vás, jakou cestou se vydáte. Když chcete mít ceny skutečně nejnižší na trhu, je ideální využít srovnání pojištění. Zde si online, během několika málo minut porovnáte možnosti a zjistíte, u koho bude pojistná ochrana stát skutečně nejméně na celém trhu.

Roli hraje i to, co cestovní pojištění do zahraničí obsahuje

Celá pojistka může mít několik konkrétních parametrů. Pokud se na ně podíváme, potom platí, že základem je pojištění léčebných výloh. To dnes obsahuje jakékoliv cestovní pojištění do zahraničí, které si jenom zvolíte. Tato možnost obvykle patří mezi ty cenově nejvýhodnější. Dále však máte možnost přidat třeba pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, asistenční služby, nebo řadu dalších věcí. Čím více toho vaše konkrétní pojistka nabízí, tím je pravděpodobnější, že bude za vyšší cenu. Vše je ale individuální a záleží i na pojišťovně, nebo na tom, jaké služby dostanete třeba i zcela zdarma.

Hleďte také na limity pojistného krytí

Ano, i ty dnes ovlivňují cenu a tak je dobré se na ně pří výběru zaměřit. O co konkrétně se jedná? Jsou to pojistné částky, které cestovní pojištění do zahraničí obsahuje. Jedná se o maximální sumy, v rámci kterých bude pojišťovna proplácet pojistnou událost. Čím jsou dané sumy vyšší, tím větší jistoty a tím větší ochranu máme, ale zároveň dochází k tomu, že se může cena pojistky zvyšovat. Stejně jako u výše zmíněných možností a cest, i zde je třeba najít ideální kompromis. Jedině tak vybereme skutečně správně za ideální cenu.

Přečtěte si také: Na co hledět při srovnání cestovního pojištění, Na co myslet, pokud sjednáváte cestovní pojištění na hory?

Kolik vás může stát cestovní pojištění do zahraničí?
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here