Cestování není v dnešní době rozhodně žádný problém. Planeta se nám značně zmenšila především díky leteckým spojům a tak jediné, co je nutno vyřešit, mít sebou ta správná zavazadla s potřebnými věcmi. Zapomeňte ale na devadesátá léta, kdy se tahaly sportovní tašky a pořiďte si kvalitní kufry na kolečkách. Proč? Na tento problém se podíváme blíže.

Kvalita musí něco vydržet

Základní druhy zavazadel se zpravidla dělí na kufry a tašky. Kufry známe tedy klasicky díky svému prostoru, ale hlavně kvalitní a bytelné stěně, která chrání věci. Moderní zavazadla ale nabízejí i kvalitní tašky na kolečkách, které se nepodobají starým sportovním taškám, nýbrž nabízejí dostatek prostoru například pro oblečení. Cestovní taška na kolečkách ale nemá tak kvalitní ochranu a výztuž jako kufr. Co je tedy vlastně lepší?

Je důležité si zavazadla vybrat podle potřeby. Pokud si vystačíte s kufrem, nabízí kvalitní a bytelnou ochranu. Ta se rozhodně hodí při manipulaci se zavazadly. Mnohdy totiž na letišti se zavazadly nezacházejí podle našich představ. Kufry jsou vhodné pro přepravu náchylnějších věcí. Ovšem jejich rozměry nejdou tak dobře přizpůsobit, jako u tašky. Cestovní kufry ale mají moderní a pěkný design a jsou dobře skladovatelné.

Značka nebo levný z výprodeje?

Tak jako je tomu u všech produktů, můžeme si i kufry nebo tašky vybírat značkové nebo klasické z výprodejů například v supermarketu. Mezi nejoblíbenější značky patří American tourister. Kvalita je na vysoké úrovni a firma má ve světě významné postavení. Její historie sahá až do roku 1932. Lze je pořídit za rozumnou cenu, srovnatelnou právě se supermarkety.

Další známou značkou je například Samsonite. Jejich kufry mají specifický design a značka lpí na moderních trendech. V porovnání s levnějšími kusy bychom měli mít jistotu vysoké kvality a standardu, které dále při cestování jistě využijeme. Značky si lpí na dobrém jméně. Na druhou stranu lze někdy kufry pořídit v diskontních řetězcích za minimální cenu a pokud často necestujete, mohou posloužit stejně dobře.

Když na cesty, tak se správnými zavazadly!
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here