Snad každý člověk, i ten, který ještě neletěl, ví, že když chcete jet na dovolenou letadlem, musíte respektovat jisté podmínky. Nejen, že musíte dodržet danou váhu, tak musíte také respektovat jiné podmínky.

Jak vyřešit problémy s váhou?

Asi největším a nejčastějším problémem je váha zavazadel. Pokud je vaše zavazadlo těžší, než by mělo být, měli byste to nějak vyřešit. Buďto si kufr vezmete zpátky k sobě a věci, které jsou příliš těžké a nepotřebujete je tak nutně vyložíte, anebo pošlete do letadla plné, ale těžké zavazadlo. Samozřejmě, že pokud překročíte limit, tak budete nuceni uhradit jistý poplatek, který bývá většinou poměrně vysoký, takže záleží na tom, jak důležité věci tam máte. Dobré je, aspoň pro svou kontrolu, zvážit si kufry ještě doma před odjezdem, abyste měli jistotu, že se tomuto problému vyhnete.

Bezpečnost nade vše

Samozřejmostí je, že u sebe nesmíte mít žádnou zbraň, aby všichni měli jistotu, že jsou v naprostém bezpečí. Doma musíte nechávat nejen střelné zbraně, ale veškeré sekery, nože a všechno, co může někomu ublížit. Dokonce jsou zakázané i tupé předměty, které mohou ublížit. Mezi tyto předměty pro představu patří například pálka, rybářský prut či jakékoliv vybavení pro bojové sporty.

Ohýnek se nekoná

Velkým nebezpečím mohou být také hořlavé či výbušné látky, které jsou pro bezpečí cestujících také zakázány. Je jasné, že by se do letadla neměl dostat nikdo, kdo má v zavazadle například granát či jinou výbušninu. Pod toto dokonce spadá i alkohol, který má vysoký obsah alkoholu, což znamená, že má více, než sedmdesát procent alkoholu. Kromě toho, také nesmíte mít u sebe žádné toxické látky, ať už jde o chemikálie anebo jen nějaké prostředky, kde může být například krev či nějaké bakterie.

Máme žízeň

Dalším problémem jsou tekutiny a gely, které na palubu letadla také nesmí. To znamená, že u sebe byste neměli mít ani vodu nebo polévku, ale pod toto spadají také parfémy, šampóny, přípravky na vlasy a jiné pro ženy téměř nezbytné prostředky. Pokud je potřebujete sebou, sbalte si je do kufru, kde být mohou. Jen v případě, že jsou tyto látky velice nutné, například kvůli vašemu zdravotnímu stavu, jako je astma a podobně, tak mohou být dovoleny.

Jednoduše se dá říct, že když jedete na dovolenou letecky, musíte počítat s tím, že si sebou berete jen oblečení a nutnosti a vše si koupíte až v cíli, abyste si neznepříjemnili cestu zbytečnými problémy se zavazadly.

Jedu na dovolenou letadlem, co si mohu sbalit a co mám raději nechat doma?
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here