Plánujete cestu do zahraničí a myslíte si, že už máte všechno zařízené? Nezbytnou součástí každé výbavy na cesty by mělo být i pojištění. Je nutné pro případ problémů a uhrazení případných léčebných výloh v zahraničí. Podívejte se, jak snadno vybrat to nejvýhodnější.

Nutnost cestovního pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí je jakási jistota, že se vám dostane adekvátní lékařské pomoci beze strachu, kdo to následně zaplatí. Jeho sjednání je v dnešní době velmi jednoduché a postačí k tomu pár minut. Důvodů, proč si ho zařídit ještě před cestou je skutečně velmi mnoho a v žádném případě se nevyplatí riskovat. Když vyberete nabídku na dobré cestovní pojištění za nízkou cenu, nebude vás to stát mnoho a budete moci být v klidu.

Rozdílné ceny podle destinace

Ceny se u cestovního pojištění liší podle cílové destinace a plánovaných aktivit. Více zaplatíte, když si sjednáte cestovní pojištění do Turecka, než například při cestě na Slovensko. Výsledná cena závisí i na době, jakou v dané zemi strávíte. Pokud plánujete nebezpečné sportovní aktivity, jako může být horolezectví, případně i lyžování, nezapomeňte je zahrnout do své žádosti o cestovní pojištění. V případě, že byste to neuvedli, nebude se pojištění vztahovat na úrazy, které vznikly během těchto aktivit se zvýšeným rizikem.

Vyznejte se v mnoha nabídkách od různých společností

Problém často spočívá v tom, že i když by teoreticky cena ze pojištění do určité destinace měla být vždy stejná, společnosti nabízí pokaždé lehce odlišné ceny. Je to dáno tím, že poskytují pojištění na rozdílnou výši případných léčebných výhod nebo jinak oceňují riziko v dané zemi při určité sportovní aktivitě. Možností, jak si vybrat tu nejvýhodnější nabídku, je mít všechny na jednom místě. Na stránkách TopSrovnání.cz najdete přehledné porovnání jednotlivých nabídek cestovního pojištění. Kromě toho stránka nabízí i srovnání cen za povinné ručení, havarijní pojištění, případně i cen plynu a elektřiny.

Jak ušetřit na cestovním pojištění? Vyberte si to nejvýhodnější
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here