Chystáte se na dovolenou, celý rok se na ní strašně těšíte, ale nervozita s blížícím se časem odjezdu, nebo odletu graduje a vy přemýšlíte, jestli máte vše a jestli jste náhodou na nic nezapomněli? Zda máte dostatek peněz, platné pasy, dost léků pro situace, které by mohly nastat a podobně? Tuto situaci dobře zná mnoho z nás a nejvíce nervozity přichází v době odjezdu, nebo odletu, kdy už máte věci v autě. Nezapomněli jsme na něco? Vzali jsme všechny zavazadla? Určitě jsem do toho kufru dala i tu nabíječku? Mám u sebe pasy, peníze, letenky…..?

Začněte u dokladů a druhu zájezdu

Než si vůbec půjdete koupit zájezd, tak si doma zkontrolujte, jestli jsou vaše pasy a občanské průkazy platné. Poté co se ujistíte, že tomu tak skutečně je, si vyraze vybrat zájezd. Podle typu zájezdu si pak zabalte. Abyste na nic nezapomněli, napište si seznam. Ráno vstaňte a od rána si na papírek pište, co používáte. Sundáte si pyžamo, pak si napište, že si jej budete muset přibalit, vyčistíte si zuby, připište si kartáček a pastu, utřete se do ručníku, do seznamu napište ručník a takto postupujte celý jeden den. Budete tak mít jistotu toho, že opravdu na nic nezapomenete.

Dodržujte přehlednost

Věci, které si již do kufru zabalíte, ze seznamu vyškrtněte. Budete tak mít jasný přehled toho, co vám ještě v zavazadle chybí a to si dodatečně doplníte. Nezapomeňte na věci, které běžně nepoužíváte, ale na dovolenou si je sebou budete chtít vzít. To znamená: krémy na opalování, léky, boty do vody, plavky, rohože, nafukovačky a podobně. Pasy, občanské průkazy, doklady a peníze si nechte vždy u sebe, samozřejmě také mobilní telefon, který si před cestou nabijte. Zbytek věcí uložte do kufru. Uvidíte, jak z vás nervozita spadne, až budete na místě a vyrazíte si například k vodě. Najednou zjistíte, že vůbec nevadí, že sebou nemáte ty růžové boty, nebo to šedé tričko, že i bez nich to tu po dobu vaší dovolené zvládnete

Co si vzít na dovolenou a jak se na ní připravit
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here