Oblečení, balení, co si vzít s sebou a co nechat doma? Záleží na typu dopravy a ubytování, ale toto jsou často nejproblematičtější otázky, které na nás čekají při cestě na dovolenou. Přitom jsou to vcelku banální věci a chystáme-li se do tropické oblasti nebo na jih k moři obecně, nepotřebujeme toho příliš. Stačí přeci sexy plavky, osuška a sluneční brýle.

Myslete na teplé počasí

Samozřejmě, že až tak jednoduché to úplně není. Ovšem na co si dělat zbytečně těžkou hlavu, když toho opravdu není tolik třeba. Chystáme-li se k moři, neměli bychom samozřejmě zapomenout na plavky do moře. Nemusí se jednat hned o nějaké speciální plavky, ale je třeba si uvědomit, že slaná voda může některé plavky nenávratně zničit. Spolu se silným sluníčkem mohou ztratit barvu a vyšisují se.

Dále nezapomínejme na kvalitní a vhodnou obuv. Vhodná obuv na dovolenou se skládá z kvalitních sandálů, dále je možno si přibalit jedny sportovní tenisky (nepřízeň počasí nebo nějaký výlet) a obuv do vody, je-li třeba. Volitelné jsou i různé plážové žabky, ale toto vše lze celkem levně koupit na místě.

Netahejte s sebou svetry a bundy

botičky
botičky

Jedeme-li do místa, kde je možnost i deště, můžeme si s sebou vzít lehkou nepromokavou bundu nebo pláštěnku. Na cestu do letadla nebo autobusu jednu mikinu a dlouhé kalhoty (někdy jsou nutné na večeři do restaurace). Zbytek je třeba podřídit teplému počasí. Hodí se tedy volné triko, elegantní košile na večeři a do společnosti, kraťasy a plážové šortky. Nemělo by chybět ani bílé triko vhodné na koupání v pravé poledne, pokrývka hlavy a libovolně spodní prádlo dle potřeby.

Doplňky? Dokoupíte

Je zbytečné s sebou brát různé další doplňky. Na co si kupovat někdy drahé plážové tašky, plážovou obuv nebo i doplňky ke koupání u nás v tuzemsku? Na místě je možnost si vždy koupit toto sezónní zboží za nižší ceny a ještě při správném výběru můžete mít konkrétní věci jako suvenýry. Vyplatí si ale s sebou vzít kvalitní sluneční brýle, jelikož dobré sluneční brýle jsou v letoviscích velmi drahé nebo nedostupné.

Co na sebe, když se chystáme na dovolenou?
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here