Charterové letenky jsou lze zakoupit především do všech oblíbených turistických destinací – snadno zakoupíte letenky na dovolenou do Řecka, Bulharska, Chorvatska, Egypta i Tunisu. Pred_pristanim_na_SantoriniPřímé lety na letní dovolenou

Chcete-li si dovolenou zajistit sami, bez asistence cestovní kanceláře, začnete jistě nejdříve shánět letenky za výhodné ceny. Brzy zjistíte, že do některých prázdninových cílů, jako jsou třeba řecké ostrovy i jiné středomořské destinace, není snadné letenky na přímé lety z Česka zajistit. V pravidelných nízkonákladových linkách zase musíte počítat se ztrátou času při přestupech. Nejlepším řešením jsou bezesporu charterové letenky.

Prodej samostatných letenek

Cestovní kanceláře si pro svoje zájezdy obvykle objednávají u leteckých společností tzv. charterové lety, které létají mimo pravidelné letecké linky. Leckdy se však stane, že se cestovce nepodaří celé letadlo obsadit. V takové situaci pak ochotně prodává i samostatné letenky. Kromě výhody přímého letu jsou většinou i levnější. Cestovní kancelář totiž letadlo v každém případě vypraví a platí za něj stejnou cenu, ať veze jakýkoli počet cestujících. A doprodej volných míst v letadle pomáhá snižovat ztráty, takže někdy jsou samostatné letenky nabízeny i jako last minute.

Destinace, kam můžete charterové letenky zakoupit

Charterové letenky jsou dnes k dispozici především do všech oblíbených turistických destinací – snadno zakoupíte letenky na dovolenou do Řecka, Bulharska, Chorvatska, Egypta i Tunisu. Výjimkou ovšem nemusí být ani vzdálenější a exotičtější země. A tak pokud se letos chystáte vydat na individuálně organizovanou dovolenou, poohlédněte se i po nabídce samostatných charterových letenek.

Doporučujeme neotálet. Možná jste si všimli zprávy, že došlo ke změně v českém byznysu letů na dovolenou. K prvnímu květnu totiž opouští trh společnost Holidays Czech Airlines, která zajišťovala řadu charterových letů především na zájezdy do Řecka a Středomoří. A tak letos asi velký nadbytek letenek nebude.

Charterové letenky
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here