Cestujete do zahraničí bez cestovního pojištění? To jste rozhodně dobrodruh!

Lidí, kteří riskují pobyt v zahraničí bez uzavření cestovního pojištění, je stále dost. Mnohdy si vyjedou za hranice jenom na nákup, jindy na pojištění zapomenou před dovolenou. Risk to je v obou případech. Spoléhat na náš Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) rozhodně nestačí. Apeluje na to i VZP a další české zdravotní pojišťovny.

Klasické zdravotní pojištění při cestách do zahraničí nestačí

Pouze uzavření kvalitního cestovního pojištění je zárukou toho, že nás dluh za ošetření v zahraničí nepoloží finančně na lopatky. EHIC totiž garantuje jenom základní ošetření na nezbytnou zdravotní péči. Navíc v zahraničí je běžná spoluúčast pacienta za ošetření, a tu si budete muset rovněž zaplatit. Může jít v přepočtu o částku od 50 do 2000 Kč za pouhou návštěvu lékaře. Nemluvě o poplatcích třeba za hospitalizaci.

Proto i VZP na svých webových stránkách upozorňuje, že pouze komerční cestovní zdravotní pojištění je dostatečným pro řešení zdravotních problémů a úrazů ve státech Evropské unie. O jiných nemluvě. Informace o tom, co je cestovní pojištění, online nabízí například Wikipedia. Pokud si pořád nejste jisti jeho důležitostí, určitě si o jeho výhodách zjistěte více.

Kvalitní cestovní pojištění uzavřete snadno i online

Zapomněli jste se pojistit před odjezdem? Uzavřít pojištění do zahraničí online není žádný problém. Uzavřete jej snadno třeba jen s mobilním telefonem v ruce. Klidně těsně před odjezdem. Nezapomeňte se podívat, co je součástí pojištění a jaké jsou výluky z pojištění. Většinou je výhodné nevolit nejlevnější základ, ale připojistit si některá plnění navíc. Obvykle jde o úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Například Union pojišťovna to jako balíček nabízí ve své verzi cestovního pojištění Optimum.

Asistenční služby k nezaplacení

Pokud stále váháte dát pár korun za cestovní pojištění, vězte, že v případě onemocnění či úrazu v zahraničí, vám naše česká zdravotní pojišťovna, která vydala EHIC, nijak nepomůže. V komerčním cestovním pojištění do zahraničí máte však asistenční službu, která vám poradí s výběrem zdravotnického zařízení, vše vykomunikuje s místními lékaři a případně zajistí i převoz zpátky do České republiky. Prostě pomoc k nezaplacení!

 

Hodnocení článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *