Cestovní pojištění nejsou vyhozené peníze

Ať už vyrážíte do ciziny na poklidnou, relaxační dovolenou nebo za dobrodružstvím, zážitky a adrenalinem – neměli byste nikdy podcenit důležitost kvalitního pojištění. Nehody se nevyhnou ani nejobezřetnějším. I drobný lékařský zákrok vás přitom v zahraničí může přijít na naprosto nečekanou sumu, nemluvě o dalších komplikacích a starostech. Ceny pojištění jsou přitom relativně banální ve srovnání s tím, co by vás mohlo potkat.

Nestačí jen evropský zdravotní průkaz?

Pokud vyrazíte do některé ze zemí Evropské unie, budete mít s evropskou kartičkou pojištěnce nárok na stejné zdravotní služby jako občané dané země. V praxi však platí, že průkaz EHIC může být dostačující, pokud vyrazíte na jednodenní výlet k sousedům za prohlídkou historických památek nebo nakupováním. Pokud ale máte v plánu vícedenní nebo aktivní dovolenou, doporučuje se vždy uzavření komerčního, cestovního pojištění do zahraničí. S průkazem EHIC totiž zaplatíte tolik, kolik platí místní včetně spoluúčastí. Hospitalizace bez pojištění se tak třeba i v sousedním Německu nebo Rakousku může značně prodražit.

Nenechte se zachraňovat za své peníze

Pokud vyrážíte za sportem, zejména za zimními sporty nebo turistikou, je připojištění nutností. Veškeré záchranné akce jdou totiž mimo rámec veřejného pojištění. Převoz vrtulníkem, výjezd záchranné služby, zásah hasičů apod. To vše byste museli uhradit ze svého. A umíte si asi představit, že levné to nebude.

Připojištění má i další důležité výhody

Cestovní připojištění se vztahuje i na další důležité a potencionálně nákladné situace. Například na způsobení škody cizí osobě, na repatriaci do ČR, zubní ošetření, pojištění zavazadel, asistenční služby apod. Dnes je navíc možné sjednání cestovního pojištění online.

Máte rádi adrenalin?

Pokud patříte k příznivcům extrémních sportů, můžete u mnoha pojišťoven narazit na překážky. Nemusíte se však bát, že zůstanete bez krytí. Výhodné pojištění pro milovníky nebezpečných a náročných aktivit u nás nabízí pojišťovna ERGO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *