Ztráta zavazadel během zahraniční dovolené vám může pokazit celý pobyt, na který jste se často několik měsíců těšili. Nejde totiž jen o to, že vám budou chybět základní věci jako oblečení, léky či hygienické pomůcky, které tak budete muset v cizině namísto plánované relaxace shánět.

Zároveň vám vznikla škoda, protože jste v kufru či batohu často měli věci za několik tisíc korun – například sportovní vybavení, elektroniku či šperky. Pokud si tyto předměty budete chtít někdy pořídit znovu, tak utratíte peníze, za které jste mohli mít něco jiného.

Nehoda a krádež ze zavazadlového prostoru

Díky cestovnímu pojištění se můžete před touto finanční ztrátou alespoň částečně chránit.

Na pojistné plnění máte obvykle nárok v případě, že jste o váš majetek přišli kvůli dopravní nehodě, krádeži v ubytovacím zařízení, v zamčeném zavazadlovém prostoru nebo během uložení do úschovy zavazadel. V takovém případě dostanete obvykle nejvýše polovinu částky sjednané v pojistné smlouvě.

Při poškození zavazadel nebo jejich obsahu máte nárok na částku, která odpovídá tomuto předmětu v době poškození. Pojistné plnění se ovšem většinou netýká peněz, elektronických přístrojů ani vozidel. Přesné podmínky obsahuje každá pojistná smlouva.

Není třeba chodit na pobočku

Cestovní pojištění je možné sjednat i přes internet, ať už od počítače nebo pomocí mobilního telefonu. Pokud si zákazník pečlivě pročte pojistnou smlouvu, která bývá zpravidla k dispozici online, stačí zadat dobu pobytu v cizině, zvolit typ krytí podle toho, na které škody by se pojištění mělo vztahovat, a zemi vašeho pobytu.

Kalkulačka vám vypočte cenu pojištění. Pokud ji budete považovat za adekvátní, tak je možné za pojištění hned zaplatit. Kartička pojištění v takovém případě přijde klientovi obvykle do emailu.

Cestovní pojištění kryje i ztrátu zavazadel. Kdy na něj máte nárok?
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here