Spojit výlet do Beneluxu a Velké Británie do jednoho výletu zní nepochybně lákavě. Jak to ale udělat, aby vás tato cesta nezruinovala? Pokud nenarazíte na výhodné nízkonákladové letenky, tak vás nejlevněji vyjde plavba trajektem.

Výhodou tohoto způsobu dopravy je, že tak zároveň můžete cestovat vlastním autem, které můžete na palubě trajektu jednoduše zaparkovat. To oceníte hlavně v případě, že je vaše posádka několikačlenná.

Kromě toho, že si tak můžete zorganizovat dovolenou jen po svém a nemusíte se ohlížet na možné trasy či jízdní řády. Zároveň tak v Británii i Belgii či Nizozemsku ušetříte za drahou veřejnou dopravu.

Plavbu si můžete vychutnat v kajutě i na palubě

A jak se přesně do Velké Británie po moři dostat? V Belgii vyplouvají trajekty pravidelně z města Zeebrugge do anglického Hullu. Vzhledem k tomu, že jde o noční spoj, tak si musíte při vyřizování rezervace vybrat i kajutu. Nebojte se ale, že byste tu museli strávit celou dobu plavby. Kromě toho se můžete občerstvit v jídelně nebo relaxovat na palubě trajektu s přáteli. Pokud toužíte po pohodlí, můžete si připlatit za kajutu s výhledem na moře nebo například snídaňový bufet.

Pokud jde o trajekty z Nizozemska, odtud můžete jet z Rotterdamu opět do Hullu nebo z Amsterdamu do Newcastlu.

Cestování trajektem vyjde výhodně. Navíc si můžete organizovat výlet po svém
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here