letadloMnoho z nás si oblíbilo cestování. Díky dostupnosti letecké dopravy jsou tak téměř všechna místa na naší planetě blízká. Problémem letecké dopravy v posledních letech je však její cena. Letenky šplhají do závratné výše a my si tak musíme značně připlácet. Ať jsou to různé palivové příplatky, letištní taxy nebo příplatky za zavazadla. Konečný klient bohužel odnese všechny tyto výdaje a tak se stává letecké cestování spíše nedostupné. Pokud si při volbě letenky dáme přeci jen menší práci, můžeme cestovat až překvapivě levně.

Nebojte se hledat

Přijít na některý z portálů cestovních kanceláří nebo agentur, které nabízejí letenky, není nic složitého. Ovšem levné letenky, aby člověk pohledal. Vy si pořídíte letenku do Londýna za několik tisíc korun a za několik týdnů shodou okolností uslyšíte známé vykládat, jak se podívali do Barcelony za pár stovek. Jak je to možné a jak no vyzrát?

Slevy a úspory. Na toto spojení slyší asi každý. Otázkou však je, co a jak vlastně udělat, abychom při cestování letadlem ušetřili. Hlavní zásadou je nezlákat se první letenkou, kterou nalezneme. Pokud budeme hledat například letenky do Ameriky s odletem z Prahy nebo Vídně, objeví se nám hned několik prodejců. Uvědomme si, že ale ceny nejsou konečné. Můžeme následně najít mnohem lacinější let, ale i dražší.

Čas jsou peníze

Základní podmínkou výběru opravdu levné letenky je čas. Výrazně ušetříme, pokud si letenky koupíme dostatečný čas dopředu. Pořídíme-li si letenku například 2 měsíce před plánovaným letem, ušetříme mnohem více, než když si ji budeme pořizovat týden před zamýšlenou cestou. Ceny jsou pohyblivé a není zde tak stanoven žádný jasný řád. A to se netýká jen levných leteckých společností, ale i společnosti jako je Air France či náš tuzemský letecký dopravce. Všichni nabízejí letenky v závislosti na čase. A to jak na čase odletu, tedy včasné koupi, ale i na volbě letadla. Poletíme-li „v sedle“ a nepoletíme ve špičce, můžeme ušetřit další peníze.

Last minute

Velmi oblíbenou koupí je last minute. Leteckému dopravci zbylo několik letenek, tak je chce prodat za každou cenu. Na tuto příležitost však čeká mnoho lidí a není zde tak jistota, že v požadovaném termínu seženete volnou letenku.

Cestování letecky není drahé, vybírejte důkladně!
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here