Jak na jaký kontinent?

Ve světě najdete všechny možné památky, na každém kontinentu nebo i ostrově něco jiného. Z ČR můžete vycestovat přes Evropské státy do Asijského kontinentu.  Přes Asii se můžete podívat do Indie, kde najdete posvátnou řeku Gangu, nebo to jak Indové uctívají dobytek. Z Indie se můžete podívat přes Jamajský ostrov a Sumatru do Austrálie, kde najdete onu známu operu v Sydney. Nebo si můžete, prohlídnou místní vegetaci. Koaly a Klokany jinde neuvidíte. Z Austrálie můžete proplout přes Indický oceán do Afriky a tam se podívat třeba do Tuniska, Casablancu, nebo do Egypta.Afriky můžete proplout nebo přeletět do Ameriky, kde si můžete prohlídnout Kordillery nebo se podívat do Karibského moře a jeho ostrovy, přes Karibik se dostanete do Mexika z Mexika se dostanete do slavných USA a z USA se dostanete do Kanady, která vás překvapí svým přírodním bohatstvím. A z Ameriky se opět můžete dostat přes Asijský kontinent zpátky do Evropy.

Pro ty, co se nebojí

Udělejte jak, myslíte. Našetřete si co nejvíc peněz, zajistěte si všechny možné pojištění. Navštivte doktora, aby vám dal různé injekce, aby vás nezasáhla neznámá nemoc ve světě. Nejlepší je vždycky jet s někým. Když člověk jede sám, není to taková zábava a navíc když se něco stane, tak kdo by se o vás postaral? Takové cestování je na vlastní pěst, proto se vždycky člověk musí spolehnout na sebe. I když se říká, že cizinci se umí chovat lépe než Češi, ale v takové Africe se černoši nechovají hezky k bělochům.

Takže některé kouty světa jsou i životu nebezpečné. Někde se přes zákony nehraje, a pokud už chcete někam jet úplně pryč z Evropy, tak v jiných zemích (ale to i v ČR) neznalost zákona neomlouvá.

Cestovní kanceláře se o vás postarají

Nabízí se spoustu cestovních společností a agentur, co vám ukáží svět. Můžete jet po různých koutech světa a navíc máte jistotu, pokud se budete chovat obezřetně a budete si na sebe dávat pozor, nemůže se vám něco stát a organizátoři se o vás postarají.

Jedete vlastně s nějakou partou, po památkách světa chodíte po skupinkách a s výkladem a ubytovaní jste v nějakém hotelu nebo penzionu, kdežto když jedete na vlastní pěst, můžete s sebou mít stan nebo karavan.

Jaké je obyvatelstvo ve světě?

Tvrdí se, že jiný kraj, jiný mrav. Lze i říct jiný kontinent, jiná pravidla, různá národnost, jiná zábava, odlišné jídlo a odlišná kultura. Dále jiná historie a zákony. Evropa je kontinentem mírné povahy. Evropané mají zčásti společnou historii. Američané jsou opravdu odlišní od Evropanů svým stylem života, kriminalitou, a také o Evropanech se tvrdí že jsou chytřejší než Američané. Pokud se běloch vypraví do Afriky, Afričané na něho křičí a chtějí po něm peníze a jiné věci. Ví, že my Evropané se máme lépe a myslí si, že všichni Evropané jsou bohatí. A jsou schopni za bělochem chodit celý den a žebrat, což je dost otravné.

Když do Afriky přijede parta bílých chlapíků, chodí za nimi Afričanky a nabízí jim své dcery za jednu noc, které jsou opravdu krásné a nějaký větší obnos si účtují, jenže když onen muž prožije vášnivou noc s krásnou, ale chudou Afričankou, zjistí, že nemá peníze, telefon a jiné věci. O Afričanech se tvrdí že takhle kradou.  O Asiatech se tvrdí jak jsou hluční a klidně vás bez pardonu předběhnou ve frontě, ale nestane se, že by vám nějaký Asiat někde vynadal. Neumí dát najevo nesouhlas.

Výhody a nevýhody takového cestování

Poznáte, jak to ve světě chodí, jaké tam jsou zvyky. Někdy i zjistíte, že ti lidé se chovají lépe v Americe, než my v České republice. Nejsme zaostalý stát, ale v takovém Japonsku jistíte, že tam jsou věci velmi vyspělé a že jsou i napřed. Uvidíte, co jste nikdy neviděli nebo co jste viděli jen ve filmu a ochutnáte i úplně jiné jídlo.

Na takové cestování, by neměl nikdo jet sám. Nikdo v cizí zemi se o vás nemusí postarat. Mohou vás tam okrást, ublížit vám na zdraví, nebo se můžete nakazit nějakou nepěknou chorobou. Finance jsou to důležité, vždy se někam dostanete, nebo vám někdo pomůže nebo něco poskytne, jen za finance.

Cesta kolem světa
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here