Dovolená v zahraničí, na kterou jste se dlouho těšili, se může velmi snadno změnit v nepěknou vzpomínku na celý život. Z úschovny vám mohou ukrást zavazadla, váš čtyřnohý mazlíček pokouše zahraničního turistu nebo si hned druhý den komplikovaně zlomíte nohu.

Jednání s úřady přitom mnohdy není ten nejhorší starost, kterou v podobném případě máte. Stejně tak to nemusí být ani krátkodobé zdravotní komplikace. Kromě zkažené nálady a pochroumaného zdraví si ale můžete domů dovézt i dluhy, které budete splácet klidně ještě deset let.

Některé náročnější lékařské úkony a několikadenní pobyt v nemocnici vás mohou vyjít i na milion korun. Podobně vysokou částku po vás může vymáhat i kdokoliv, koho jste zranili, poškodili mu majetek nebo způsobili finanční újmu. To je poměrně vysoká cena za nepodařenou dovolenou a smůlu, kterou jste měli, ne?

Vyberte si pojištění na míru

Proti všem těmto rizikům vás může ochránit cestovní pojištění. To sice mnoha cestovatelům může přijít zbytečné – většinou ale jen do okamžiku, kdy litují, že jej nemají.

Sjednat cestovní pojištění přitom není nic náročného. Nabídka produktů je široká a době internetových srovnávačů ani není nutné navštěvovat stránky jednotlivých pojišťoven. Stačí zadat základní údaje o vaší zahraniční dovolené a objeví se vám nabídky, ze kterých si můžete vybírat jak podle ceny, tak podle výše pojistného krytí.

Bez cestovního pojištění se dovolená může prodražit
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here