child-355176_1920

Letní sezóna a čas dovolených se blíží. Pokud již teď zvažujete opustit během svého volna hranice Česka, přečtěte si, proč byste si rozhodně měli sjednat cestovní pojištění.

1. Když vás potká nemoc

Stačí šlápnout na mořského ježka nebo dostat z usilovného klimatizování hotelových pokojů angínu a už jste na cestě k lékaři. Pokud si nesjednáte cestovní pojištění do zahraničí, zaplatíte si ošetření z vlastní kapsy. A to se může vyšplhat až na stovky tisíc korun v případě závažných zdravotních komplikací a operací.

2. Když myslíte na zadní kolečka

Nikdo se na dovolenou nechystá s pomyšlením, že by se mu něco mělo stát. Přesto jsou takových případů tisíce ročně. Cestovní pojištění vás ochrání v případě trvalých následků úrazu, poskytne vám denní odškodné při jeho léčení a dokonce vyplatí pozůstalým peníze, jestliže v důsledku úrazu zahynete. Jedete lyžovat nebo provozujete adrenalinové sporty? Cestovní pojištění byste neměli podceňovat.

3. Když se stanete strůjcem cizích strastí

Stačí chvíle nepozornosti na sjezdovce a už máte na krku žalobu o odškodné za cizí pochroumané zdraví či vybavení. Cestovní pojištění vás v zahraničí chrání i v tomto případě a požadované peníze za vás poškozenému vyplatí.

4. Když se zavazadla vydají jiným směrem než vy

I letištní zaměstnanci jsou jenom lidi, a tak se poměrně často stává, že vy vystoupíte z letadla třeba v Paříži a vaše zavazadla si v té době užívají let na Bali. Anebo vůbec zmizí neznámo kam či vám je někdo v nestřeženém okamžiku vykrade. Při uplatnění nároku na odškodnění vám cestovní pojištění může přijít opravdu vhod.

5. Když čas pracuje proti vám

Musíte se z dovolené urychleně vrátit jiným letem, než máte koupený? Nebo z vážných důvodů zmeškáte původně plánovaný let? V obou případech vám vypomůže cestovní pojištění. Užijete ho také v případě, že se váš let zpozdí nejméně o šest hodin a vy zůstanete trčet na letišti.  Pojištění vám zaplatí jídlo i ubytování až do doby vašeho letu.

6. Když nemůžete odcestovat

I když se na dovolenou těšíte už půl roku dopředu jako malé dítě, může se stát, že vás náhle skolí choroba a na dovolenou prostě neodjedete. Storno poplatky se v takovém případě mohou vyšplhat na tisíce až desetitisíce korun. Díky cestovnímu pojištění, které za vás storno zájezdu uhradí, se ale nemusíte zbytečných výdajů děsit.

7. Když chcete pustit domácnost z hlavy

Straší vás celou dovolenou v hlavě představa vykradeného bytu? Cestovní pojištění vás ochrání i v těchto nepříjemných situacích a uhradí vám finanční škodu, která na vašem majetku během vaší nepřítomnosti vznikla.

Tip: Chcete si cestovní pojištění sjednat v klidu z pohodlí domova? Pořiďte si cestovní pojištění online a ušetříte na pojištění do zahraničí až 10 %.

 

7 důvodů, proč je cestovní pojištění dobrý nápad
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here