Vízum ESTA USA aneb co potřebujete než vyrazíte

Amerika je takřka světem „sám pro sebe“. V celé střední Americe se rozprostírá USA. Jedná se o Spojené státy americké, které tvoří jednu rozsáhlou oblast. Skládají se celkem z 50 států. Pokud chcete do USA vycestovat, je zapotřebí vyplnit několik důležitých formulářů, mezi které rozhodně patří i vízum. Pojďte se s námi podívat, co je důležité před cestou do USA zařídit a co vše v této zemi můžete vidět.

Dokumenty potřebné pro cestu do USA

Pokud plánujete cestu do USA, budete si muset nejprve vyřídit několik důležitých dokumentů. Mezi ně patří následující:

  • Biometrický pas
  • Internetová registrace do USA- ESTA
  • Cestovní pojištění
  • Mezinárodní platební karta
  • Nákup letenky

Biometrický pas

Tento druh pasu je zapotřebí právě pro cestu do USA. Pokud tento pas ještě nemáte, zažádejte si o jeho vydání. Pas se v České republice vydává od roku 2006 a obsahuje vaši fotografii důležitou pro pobyt v USA (od roku 2009 se vydávají pasy jak s fotografií, tak i s otisky prstů). Cestovat můžete s jakoukoliv variantou biometrického pasu, proto, pokud máte pas pouze s fotografií, nemusíte mít žádné obavy. Pas je mimo jiné potřebný pro internetovou registraci ESTA (vízum).

Internetová registrace ESTA

Dalším potřebným úkonem je přejít k internetové registraci ESTA. K této registraci je zapotřebí již zmiňovaný biometrický pas s fotografií nebo i otisky prstů. Registrace nemusí být vždy úspěšná. Pokud se tak stane i vám, můžete požádat o vízum klasickou cestou. Výhodou této registrace je, že ji můžete provést pouze 72 hodin před odletem, kdyžto klasicky se vízum vydává až za 30 dní, což vede k nutnosti o něj včas zažádat.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je dobré zařídit, ať už cestujete do jakékoliv země, třeba i po Evropě. V rámci USA je pojištění nutností, protože lékařská péče je v této zemi jedna z nejdražších na světě. I na tento doklad je potřeba brát zřetel. I když pojišťovny sjednávají cestovní pojištění i 24 hodin před cestou, nesmíte na něj zapomenout.

Mezinárodní platební karta

Bankovní kartu dnes používá většina obyvatelů na světě. Jestliže vycestujete za hranice vaší země, musíte vlastnit mezinárodní platební kartu. Obzvláště v USA, kde budete muset platit za jídlo, pobyt nebo za cestování (letenky, pronájem auta,…). Ještě před odletem se vyplňuje cestovní registrace ESTA, za kterou se platí 14 dolarů (lze zaplatit práce platební kartou).

Nákup letenky

Letenku do USA můžete zakoupit přes internet nebo u zahraničních společností. Cena letenky je velice proměnlivá. Odvíjí se především od sezóny, letištních poplatků, poptávky a cen paliva.

Co v USA navštívit?

Abyste procestovaly kompletně celou USA, museli byste si na cestu vyhradit alespoň měsíc a mít u sebe dostatek peněz (pronájem auta, nákup jízdenek na vlak, jídlo a ubytování). Jestli chcete po spojených státech výhradně cestovat, nejprve si ujasněte, kam pojedete a co vše se dá v okolí navštívit.

Národní park Grand Canyon

Grand Canyon je chráněné území, které se v USA nachází v Arizoně. Konkrétně se jeho území o velikosti 4900 km2 nachází v okrese Coconino a Mohave. Místo je ročně navštěvováno několika miliony návštěvníků, kteří obdivují tuto jedinečnou krajinu. Grand Canyon byl v roce 1979 zařazen do světového dědictví UNESCO.

Národní park Yellowstone

Dalším národním parkem USA je Yellowstone. Rozkládá se na ploše zhruba 8900 km2 a nachází se u Montany a Idaha v severozápadní části spojených států. Několik milionů návštěvníků ročně není výjimkou ani v případě tohoto úžasného parku, který rozhodně stojí za návštěvu.

Socha Svobody

Socha Svobody je pýchou města New York, který leží na východě USA. New York je velkoměsto s miliony obyvatel, plné mrakodrapů obchodů a firem. Tato socha stojí na ostrově Svobody a otevřena byla v roce 1886. Obdivuje ji mnoho turistů i místních obyvatelů. Socha Svobody je také zvěčněna na mnoha fotografiích po celém světě.

Hodnocení článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *