Vánoce jsou pro mnohé tím ideálním obdobím, kdy vyrazit za sluníčkem do exotických destinací. Když pomineme ty nejdražší termíny – 24.12., 25.12. a 31.12., jsou ceny letenek v tomto období poměrně výhodné a nabízí se nám tak mnoho zajímavých destinací. Dnes Vám přinášíme tři tipy na exotické ráje, které jsou přes Vánoce obzvlášť oblíbené.

Vánoce v duchu věčného jara na Kanárech

Kanárské ostrovy jsou hojně navštěvované po celý rok, avšak obzvláště oblíbeným obdobím jsou zde právě Vánoce. V prosinci se zde průměrná teplota pohybuje kolem příjemných 20–21 stupňů Celsia a za výhodné ceny zde nalezneme ubytování v luxusních resortech s all inclusive stravováním. Na který ostrov se vyplatí vyrazit? Populární jsou jak Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, tak i hlavní ostrov Tenerife. Na Tenerife přitom můžeme navštívit známý zábavní park „Loro Parque“ a lanovkou vyjet na nejvyšší horu Španělska – Pico de Teide.

Opalování na Kapverdách

Kapverdské ostrovy jsou rovněž ideální exotickou destinací na zimu, neboť zde zažijeme opravdové africké slunce i během Vánoc. Vyrazit lze na ostrovy Sal nebo Boa Vista, přičemž na obou ostrovech nás ohromí rozsáhlé panenské pláže, mohutné hotelové komplexy a poměrně malé množství turistů. Dovolená na Kapverdách se nese v duchu „no stress“ a je pravda, že právě zde si člověk doopravdy odpočine.

Zanzibar

Zanzibar zahrnuje dva ostrovy při východoafrickém pobřeží, a to jižní Zanzibar a severní ostrov Pemba. Zanzibar je známý pro své bělostné pláže a rozlišné koření, mezi nějž patří především hřebíček, skořice a muškátový oříšek. Rovněž zde byl narozen zpěvák Freddie Mercury. Pro nás je Zanzibar zejména exotickým rájem, který celoročně vítá turisty z celého světa, přičemž zájezdy na Zanzibar jsou u nás nabízeny především na období Vánoc.

Rada na závěr

Ať již budete cestovat na Vánoce kamkoliv, nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění, které Vás ochrání v případě nenadálých zdravotních nákladů či například poškození Vašich zavazadel. Kvalitní pojištění na cesty lze velmi rychle a výhodně sjednat online přes specializovaný srovnávač cestovního pojištění.

Vánoce se blíží, aneb do kterých exotických destinací nyní vyrazit?
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here