Vánoce se blíží, aneb do kterých exotických destinací nyní vyrazit?

Vánoce jsou pro mnohé tím ideálním obdobím, kdy vyrazit za sluníčkem do exotických destinací. Když pomineme ty nejdražší termíny – 24.12., 25.12. a 31.12., jsou ceny letenek v tomto období poměrně výhodné a nabízí se nám tak mnoho zajímavých destinací. Dnes Vám přinášíme tři tipy na exotické ráje, které jsou přes Vánoce obzvlášť oblíbené.

Vánoce v duchu věčného jara na Kanárech

Kanárské ostrovy jsou hojně navštěvované po celý rok, avšak obzvláště oblíbeným obdobím jsou zde právě Vánoce. V prosinci se zde průměrná teplota pohybuje kolem příjemných 20–21 stupňů Celsia a za výhodné ceny zde nalezneme ubytování v luxusních resortech s all inclusive stravováním. Na který ostrov se vyplatí vyrazit? Populární jsou jak Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, tak i hlavní ostrov Tenerife. Na Tenerife přitom můžeme navštívit známý zábavní park „Loro Parque“ a lanovkou vyjet na nejvyšší horu Španělska – Pico de Teide.

Opalování na Kapverdách

Kapverdské ostrovy jsou rovněž ideální exotickou destinací na zimu, neboť zde zažijeme opravdové africké slunce i během Vánoc. Vyrazit lze na ostrovy Sal nebo Boa Vista, přičemž na obou ostrovech nás ohromí rozsáhlé panenské pláže, mohutné hotelové komplexy a poměrně malé množství turistů. Dovolená na Kapverdách se nese v duchu „no stress“ a je pravda, že právě zde si člověk doopravdy odpočine.

Zanzibar

Zanzibar zahrnuje dva ostrovy při východoafrickém pobřeží, a to jižní Zanzibar a severní ostrov Pemba. Zanzibar je známý pro své bělostné pláže a rozlišné koření, mezi nějž patří především hřebíček, skořice a muškátový oříšek. Rovněž zde byl narozen zpěvák Freddie Mercury. Pro nás je Zanzibar zejména exotickým rájem, který celoročně vítá turisty z celého světa, přičemž zájezdy na Zanzibar jsou u nás nabízeny především na období Vánoc.

Rada na závěr

Ať již budete cestovat na Vánoce kamkoliv, nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění, které Vás ochrání v případě nenadálých zdravotních nákladů či například poškození Vašich zavazadel. Kvalitní pojištění na cesty lze velmi rychle a výhodně sjednat online přes specializovaný srovnávač cestovního pojištění.

Hodnocení článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *