Prázdniny a období letních dovolených jsou exponovanou dobou, kdy se spousty jednotlivců, skupin přátel i celých rodin vydávají za hranice všedních dnů. Ať už cestujete na vlastní pěst a zařizujete si potřebné sami, nebo jedete organizovaně a necháváte vše na cestovní kanceláři, důležitou součástí vašeho batůžku i kufru by mělo být sjednané cestovní pojištění. U koho se nejvýhodněji pojistit, aby pořizovací částka byla co nejnižší a případné proplacení nákladů na léčbu či ošetření co nejvyšší, je složitá otázka. S odpovědí vám poradíme.

Nezapomeňte nahlásit předpokládané aktivity o dovolené

Při sjednávání pojištění je dobré se informovat, zda všechny vložené peníze budou skutečně stačit na vaše aktivity a řešení zdravotních potíží, které vás mohou potkat. Nezamlčujte sporty i pracovní činnost, jejich provozování je totiž většinou důvodem k ošetřování i pojistnému plnění. Neopomíjejte položky jako krádeže osobních věcí, ztráty či zničení zavazadel, opožděné lety a podobně.

Hledejte výhodné podmínky pro děti, seniory a rodiny s dětmi

Pokud cestujete s dětmi, rozhlédněte se po nabídkách, jež umožňují bezplatné cestovní pojištění pro děti až do 26 let. Rovněž cestování seniorů a jejich pojištění je u některých pojišťovacích subjektů bezplatné. Pokud se podíváte na částky pojistného plnění, je rozhodujícím faktorem jejich maximální výše. Najdete komerční pojišťovny i zdravotní pojišťovny, jež nabízejí maximální částku okolo dvou milionů korun i méně. Výjimečně narazíte na pojišťovnu, která poskytuje klientům pojistné plnění ve výši až 5 milionů korun.

Komerční subjekty mají pojištění dražší než zdravotní pojišťovny

Při srovnání online nabídek cestovního pojištění v České republice je zřejmé, že komerční subjekty nabízejí sjednání mnohonásobně dráž než zdravotní pojišťovny. Můžete se tedy nechat pojistit u své pojišťovny, a to celá rodina. Na této položce zcela jistě ušetříte. Cestovní pojištění se nesjednává pro pouhý klid v duši. Bohužel jsou známy případy, kdy se opravdu během dovolené stal úraz, cestující onemocněl nebo byl zraněn. Ošetření u lékaře v zahraničí, hospitalizace, převoz do Česka a následné léčebné výlohy jsou plně hrazeny pouze některou z pojišťoven.

Cestovní pojištění pro stávající i budoucí klienty pojišťovny

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) nabízí nesrovnatelně výhodnější podmínky jak při sjednávání pojištění, tak při jeho plnění. Nula korun za dítě do 26 let i za seniora, cestovní pojištění pro celou rodinu s dvěma dětmi na týden za 112 korun a výše pojistného plnění 5 000 000 Kč – to jsou částky, díky nimž vede před ostatními subjekty. Nabídka pojištění platí pro stávající i budoucí klienty OZP a lze je sjednat jednoduše online. Změna zdravotní pojišťovny je kvartální záležitostí, již nelze uskutečnit okamžitě, nýbrž ve tříměsíční lhůtě. Proto se cestovní pojištění dá sjednat o prázdninách s tím, že změna pojišťovny bude provedena později.

U koho si sjednat nejvýhodnější cestovní pojištění na dovolenou? Poradíme vám
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here