Skvělá káva i bez kavárny

I když si při turistice musíme odepřít spoustu věcí, dobrá káva k nim rozhodně patřit nemusí. Správný milovník kávy si dokáže svůj oblíbený nápoj obstarat za všech okolností. Pojďme se podívat, jak si obstarat kávu za všech okolností?

Není lepšího probuzení, než vůní čerstvé kávy. Když k tomu přidáte i nádherný výhled, pak už vám ke štěstí moc neschází. Jenomže doma vám při exkluzivní kávě chybí ten výhled a při kempování máte výhled, ale zase vám chybí ta káva.

Káva, kdy si vzpomenete

Nebojte se, všechno se dá řešit. Lahodnou kávu si můžete dopřát kdekoliv, budete zrovna chtít. Výrobci outdoorových potřeb totiž myslí na všechno a připravili pro vás několik možností, jak si kávu obstarat i v polních podmínkách. Bude vám k tomu stačit káva, horká voda a některý z přenosných kávovarů či presovačů.

A samozřejmě nesmíte zapomenout na hrnek. Použít můžete skládací hrnek nebo sadu šálků, abyste si mohli kávu vychutnat s parťákem. Aby vám káva vydržela déle teplá, sáhněte po nerezovém thermohrnku, který má ještě tu výhodu, že se jen tak nerozbije.

Co se vám ještě bude hodit

Pro opravdové fajnšmekry, kteří se nespokojí s kávou instantní nebo předem namletou jsou tu mlýnky, které vám umožní si zrnkovou kávu umlít podle libosti. Nastavíte si i hrubost zrnek a po umletí mlýnek rozložíte a zase zabalíte do batohu.

Jisté však je, že se při výběru náčiní na přípravu kávy musíte držet určitých pravidel. Vybírejte, co nejskladnější a nejlehčí náčiní. Ideální bude, když půjde vše rozložit na co nejmenší díly. Dále by nemělo být složité kávovar a mlýnek vyčistit. Vzhledem k tomu, že ho budete nosit v batohu, není k zahození, když bude vyroben z odolných a zároveň lehkých materiálů.

Konvice na vodu

Nezapomeňte také na to, že na kávu potřebujete horkou vodu. Proto si musíte přibalit i konvici. I ta by měla být lehká a skladná, nicméně o její váhu se můžete podělit s ostatním, protože konvice se bude hodit i na vaření vody na čaj, či instantní polévku. I konvice dnes můžete sehnat skládací ze silikonu.

Trochu klasiky

V kempu si ovšem můžete dopřát ještě o trochu luxusu víc a připravit si kávu podle své chuti. Stačí si s sebou vzít moka konvičku, v které se vaří skvělá káva už desítky let.  Moka konvička se hojně rozšířila v 70. letech a dodnes se v ní káva připravuje především v Itálii. Do kempu se klidně vybavte klasickým french pressem vyrobeným ze skla, nebudete ho přenášet, takže se nemusíte bát rozbití. Pití kávy tak i v polních podmínkách bude mít úroveň a styl.

Pokud si nepotrpíte na vymoženosti moderní doby a přesto si potrpíte na dobrou kávu, pak si s sebou zabalte džezvu. V té totiž připravíte výbornou kávu a navíc je skladná a lehká. Další výhodou je, že nepotřebujete konvici na vaření vody.

O svůj oblíbený nápoj nepřijdete ani na cestách. Stačí se jen vybavit vhodným náčiním a můžete si vykouzlit pohodu, kdekoliv vás to napadne.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *