První cesta do New Yorku

Cesta od New Yorku je pro mnoho lidí splněným snem. V dnešní době už naštěstí není až takový problém se přes oceán dostat. I pokud jste spíše „low cost“ cestovatel, je možné získat letenky například do 8 000,- Kč. Slevových portálů je velké množství. Velmi důležité je zřídit si před odletem cestovní pojištění. Všichni určitě víme, jak moc je lékařská péče v USA drahá.

Let

Let na Americkou půdu není jeden z nejkratších, nicméně se nejedná ani o nic nezvladatelného. Průměrná doba je z Londýna přibližně 7 – 8 hodin. Pokud nechcete letět s přestupem a cestu si tedy i zkrátit, lze se na letiště J.F.Kennedyho dopravit přímo z Prahy. A to společností Delta, jejíž letadla létají z Prahy jednou denně. Jelikož přes Atlantik zatím stále létají klasické aerolinie, čeká vás jídlo a nealkoholické nápoje v ceně letenky. Při letu se jistě budou hodit sluchátka, něco na čtení, mobil a také doporučujeme mít při ruce pas i propisku. Za poplatek je také možné dostat přístup k Wi-Fi.

V průběhu letu dostanete k vyplnění formulář o celní deklaraci. Tento list je pak následně nutné odevzdat na letišti při pasové kontrole.

Velmi doporučujeme také z letadla vystoupit jako jeden z prvních (s tím je třeba počítat už při vybírání sedadel). V letadle s vámi bude sedět velké množství lidí a všichni budou podrobeni vstupnímu interview na imigračním. Po vystoupení z letadla uvidíte 3 fronty – jedna pro americké občany, druhá pro držitele víz a třetí pro ESTA oprávnění. Dejte si proto dobrý pozor na  to, kde stojíte.

Cesta z letiště

Poté co vás úředníci pustí na americkou půdu, je východ z letiště již kousek. Venku je třeba se rozhodnout, jak se dostat do města. Možností máte spoustu. Taxi, Uber nebo zelený autobus NYC Airporter. Na ikonické Grand Central se dostanete zhruba do hodiny. Už při cestě však můžete New York pozorovat a nasávat první pocity.

Cesta do New Yorku je obrovský zážitek, který doporučujeme každému. Více o pojištění na cesty najdete na https://ergo.cz/.

 

 

První cesta do New Yorku
4 (80%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *