Objevte výhody kempování v zahraničí

Nejvíce českých turistů míří každoročně na dovolenou k Jaderskému moři. Ubytovávají se v penzionech, hotelích, v soukromí, ale nejčastěji v kempech. Ovšem bližší je Baltské moře, které naši turisté začali znovu objevovat. Německé ostrovy Rujana či Usedom nabízejí dobře vybavené kempy a příjemnou dovolenou bez úmorných veder, která v létě panují na jihu Evropy. Z kempů lze podnikat zajímavé výlety po německém pobřeží a navštívit přístavní města Rostock, Stralsund, Wismar či další. Podobné podmínky nabízejí i kempy u Baltu v Polsku. Kempovat ovšem můžete v Evropě téměř všude, tedy pokud nevyznáváte kempování na divoko, které je ve většině zemí zakázáno.

 

Kouzlo kempování

Pro děti bude určitě dobrodružstvím, „bydlet“ o dovolené ve stanu. Navíc má dovolená v kempu výhodu v tom, že o děti se starají animátoři, takže rodiče mají čas na sebe. Kdo se nechce zabývat vařením, může využít restaurace přímo v kempu, nebo ve městě, u kterého je většina kempů vybudována. Stále větší oblibě se těší obytné automobily či karavany, které jsou vlastně domovem na kolech. Poskytují majitelům veškerý komfort a mohou tak více cestovat a střídat během dovolené kempy na různých místech.

 

Přečtěte si také: Jak na nejlevnější cestovní pojištění

 

Bez cestovního pojištění raději nevyjíždět

Tato rada je zcela na místě, protože nikdy nelze předvídat, co se může v zahraničí  přihodit. I když budete veškerý čas trávit pouze v kempu, můžete si při cestě na pláž zlomit nohu, v horku vás může postihnout úpal, nebo v horším případě infarkt. Kdo se nechce pouze válet na sluníčku a s oblibou vyhledává rozptýlení v podobě některých adrenalinových zábav, hrozí mu riziko úrazu mnohem více. Vyloučit nelze ani některou nemoc, díky které se ocitne v nemocnici. To vše jsou případy, kdy je nutno platit léčebné výdaje. Pokud budete mít sjednáno cestovní pojištění, uhradí za vás veškeré léčebné výlohy pojišťovna. V opačném případě vás může finanční částka nemile překvapit.

 

Sjednání pojištění online

Sjednat pojištění lze i bez čekání ve frontě v pojišťovně. Například v případě výběru pobytu v kempu na poslední chvíli můžete využít jedinečné služby, kterou je cestovní pojištění online, prostřednictvím webových stránek Porovnej24.cz. Z nabídky si vyberete pojištění, které vás nejvíce zaujalo a objednat si jej online s okamžitou platností. Cestovní pojištění se jednoduše a rychle zaktivuje okamžikem odeslání platby. Stejnou cestou si můžete sjednat i připojištění storna zájezdu, zavazadel či dalšího pojistného plnění.

 

Přečtěte si také: Jak najít nejlevnější cestovní pojištění

Hodnocení článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *