Levné letenky pro každého

Také mnohdy slýcháte informace o tom, že někdo letěl na dovolenou, nebo na poznávací zájezd za cenu, která byla okolo stovek korun, nebo v nižších tisících? Pokud jim trochu závidíte, tak vám musíme říci, že je to zbytečné. To proto, že levné letenky dnes mohou být opravdu pro každého. Chcete je také najít a zarezervovat za nejlepší cenu? Toto je možnost, jak na to.

Zaměřte se na nízkonákladové společnosti

Pokud se podíváme na letecké společnosti, které nás dokážou přepravit z místa na místo, tak je třeba říci, že je dělíme do dvou kategorií. První jsou ty klasické, které sice nabízejí možnost špičkového servisu, jídel a nápojů, ale zároveň se to vše podepisuje na vysoké ceně. A tu je ochotno zaplatit jenom málo cestovatelů.

Pokud vás zajímá možnost nalezené té nejvýhodnější ceny, určitě se zaměřte na nízkonákladové letecké společnosti. Ty patří do skupiny těch, se kterými lze létat nejvýhodněji. Příkladem mohou být populární Wizz Air letenky. Ty patří do skupiny těch, se kterými nelze šlápnout vedle. Jak z důvodu nízkých cen, tak i z důvodu toho, kam všude tato letecká společnost létá. Například z Prahy se lze podívat do měst, jako:

  • Benátky
  • Řím
  • Londýn

Hledejte akční slevy

První možnost k nalezení levných letenek máme zmapovánu. Podívejme se také na možnost další. Ta je spojena s tím, že letecké společnosti létají jak za své klasické ceny, tak mohou čas od času přijít i s nabídkou zajímavých slev. A právě na ty se doporučíme zaměřit. Opět si můžeme ukázat jeden příklad, a to leteckou společnost Ryan Air. I ta patří do skupiny těch, které jsou takzvané nízkonákladové. To znamená, že její ceny jsou už tak poměrně nízké. Zvláště, když se k tomu přidá výhoda spojená s tím, že společnost nabídne zajímavé slevy. Ty obvykle nejsou komplexní, ale mohou se týkat:

  • Konkrétních termínů
  • Konkrétních destinací
  • Konkrétních linek

Pokud vybíráte vhodný let, doporučujeme projít weby leteckých společností a podívat se na to, zda nějaké slevy nenabízejí. Vzhledem k současnému počtu možností je vysoká pravděpodobnost, že slevu najdete.

Porovnejte si ceny

Platí to u všeho, letenky nevyjímaje. Ne vždy je správné nakoupit hned za první cenu, kterou uvidíte. Správný postup je spojený s tím, že si ceny porovnáte. A u letenek to platí dvojnásob. Už jenom pro rozdělení na klasické a nízkonákladové. Když se rozhodnete porovnat si letenky online, můžete vidět, že se lety v konkrétní den mohou cenově lišit třeba i o tisíce korun. Proto je na místě nechat si je seřadit od toho nejvýhodnějšího a ten si pochopitelně zarezervovat.

Porovnání cen navíc není nic složitého. Stačí jenom vyplnit několik základních informací o vašem plánovaném letu. Tedy o tom, kdy plánujete odlétat, kdy se plánujete vracet, stejně jako informace o tom, odkud chcete odlétat a na jakém letišti budete chtít přistávat. To vše stačí naklikat do online formuláře a potom už jenom pár vteřin počkat na výsledky.

Nebojte se přizpůsobit

Pokud ještě nemáte pevné plány, je to jedině dobře. Při hledání levných letenek se vyplatí mít možnost se přizpůsobit. Třeba i tomu, že budete odlétat z jiného letiště, než je to vaše preferované. I v tom  mohou být rozdíly, pokud jde o cenu letenky. Stejně tak může rozhodovat i to, v jaký den a v jakou konkrétní hodinu odletíte. To vše může hrát roli. Moderní vyhledávače letenek umí najít v daném rozmezí vždy nejlepší nabídku.

Dále nelze opomíjet ani to, že rozdíl může být i v letu, a to v tom ohledu, zda se bude jednat o let přímým, nebo přestupní. I tomuto je vhodné se přizpůsobit jelikož i tato varianta letu může mít vliv na to, kolik za letenku zaplatíte. Cest, které vedou k té cenově nejvýhodnější, je tedy opravdu celá řada.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *