Chcete o prázdninách zažít něco neobvyklého a krásného? Rozhodně není zapotřebí jezdit nikam k moři. Česká republika totiž dokáže nabídnout spousty lokalit, jež vám doslova učarují. Prohlédnout si je navíc budete moci z ptačí perspektivy. Ano, let horkovzdušným balónem patří mezi fascinující zážitky, na které jenom tak nezapomenete. Nastoupíte, budete vyneseni do výšky a poté se už jen necháte unášet a začnete se kochat pohledy třeba na hrady, rybníky anebo i městskou zástavbu.

Pohodlný let zajištěn

Máte strach, že v horkovzdušném balónu bude zima a neubráníte se silným poryvům nárazového větru? Obavy stranou! Lety balónem jsou maximálně komfortní. Oblečení na sobě můžete míst stejné jako při procházce. Obecně se doporučují jen pevnější boty. Doba letu bývá přizpůsobena aktuálnímu počasí. Již na zemi tudíž uvidíte, jak je. Ve vzduchu situace příliš odlišná nebude. Létá se především ráno a ve večerních hodinách.

Malá charakteristika letu

Z koše balónu se vám nabídnou neskutečné výhledy, a to i díky tomu, že vystoupáte do výšky cca 500 až 700 metrů. Na www.leteckezazitky.cz jsou nabízeny výlety, jež trvají zhruba 4 hodiny. Ve vzduchu strávíte přibližně jednu hodinu, přičemž další čas je věnován přípravě a všemu, co s letem horkovzdušným balónem souvisí. Jestliže má vaše dítě již 8 let, můžete jej klidně vzít s sebou a dát mu zajímavý adrenalinový dárek.

Počasí může být vrtkavé

Bohužel. Zejména v jarních a podzimních měsících si počasí často doslova dělá, co chce. I proto musíte počítat s tím, že poprvé všechno vyjít nemusí. Není ale třeba zoufat, další příležitost na sebe nenechá dlouho čekat. Pilot balónu si nemůže dovolit riskovat vaše ani své zdraví. Že byste raději něco trochu adrenalinovějšího? Máte to mít. Nabízíme i seskok padákem, podívejte se na zmiňovanou adresu leteckezazitky.cz a přesvědčte se sami.

Let balónem: Poznávejte krásu krajiny z výšky
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here