Do prvních zápasů hokejového mistrovství světa zbývají necelé dva měsíce. Pořadatelství se letos ujmou Německo a Francie.. Stadion v Paříži a Kolíně nad Rýnem přivítá hokejové nadšence celého světa již 5. května. Tyto dvě města však nenabízí pouze hokejovou zábavu, ale taky obrovské kulturní vyžití a památky kam se podíváš. Která místa mohou tedy fanoušci navštívit, pokud zrovna nebudou na zápase?

Kdo bude bojovat o titul?

Týmy, které se účastní nejvyššího hokejového klání, se moc často nemění. Zůstávají nám zde hokejové velmoci jako Rusko, USA, Kanada a Švédsko a Finsko. Samozřejmě se hokejové mistrovství neobejde ani bez českého zastoupení či našich východních sousedů – Slováků. Šampionátu se účastní 16 týmů, které jsou rozděleny do dvou skupin po osmi. Skupina A zahájí soutěž v Lanxess Aréně v Kolíně nad Rýnem, skupina B v pařížské AccorHotels Aréně. Jako obhájce titulu nastoupí k prvotním bojům v Paříži Kanada a to rovnou proti České hokejové reprezentaci. Povede se českým barvám porazit loňského vítěze a vstoupí do šampionátu slibně? Sledujte kurzy na lední hokej na stránkách https://extra.bet365.com/news/cs/Ledni-hokej.

Krásy hlavního města módy

Snad nikoho nepřekvapí, že Paříž patří s celkovým počtem 30 milionů zahraničních návštěvníků za rok k nejpopulárnějším cestovatelským destinacím. A aby taky ne, když v rozlehlých bulvárech najdete něco výjimečného. A kdo zde nenavštíví známou Eiffelovu věž, jako by snad vůbec ve francouzské metropoli nebyl.

Zdroj: https://cdn.pixabay.com/photo/2015/07/13/14/40/paris-843229_960_720.jpg

Dalším turistickým lákadlem francouzského hlavního města je bezesporu mrakodrapová čtvrť La Defense Obchodní a podnikatelská část metropole plná moderních staveb leží na severozápadě od centra města. Dominantou je La Grande Arche (Velký oblouk), což je 110 metrů vysoká budova připomínající 200 let od Velké francouzské revoluce.Zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/La_D%C3%A9fense1.jpg

Pokud chcete potěšit své umělecké já, je nutností navštívit pařížské muzeum Louvre.  Jedno z největších muzeí světa sídlí v palácovém komplexu bývalého sídla francouzských králů. Domov zde našel DaVinciho obraz Mony Lisy či socha Venuše Mélská. Míst, která musíte určitě vidět je v Paříži pořádná hromada a přiblížit vám je může video níže.

 Německé kulturní a obchodní centrum

Kolín nad Rýnem, prastaré město, které je čtvrtým největším ve Spolkové republice Německo. Jeho historie sahá až do starodávných časů germánských kmenů. Po římské expanzi se germánská osada stala součástí provincie Germania. Pozůstatky římských dob můžeme ve městě najít dodnes. Této době je věnováno Romano-germánské muzeum, ve kterém můžeme najít například slavnou Dionýsovu mozaiku z počátku 2. století našeho letopočtu. Dominantou města je kolínská katedrála. Dóm zasvěcený sv. Petrovi je sídlem arcibiskupa a jeho historie sahá až do poloviny 13. století, ačkoliv byl dostavěn až v roce 1880.Zdroj: https://cdn.pixabay.com/photo/2017/02/23/18/25/dom-2092871_960_720.jpg

Pozůstatky středověku v Kolíně najdeme díky třem branám, které se zachovaly z původních dvanácti. Jejich stavba se konala již na přelomu 12. a 13. století.

Kolín se může chlubit také jednou z nejstarších evropských univerzit, která byla založena v roce 1388  a je jednou z největších v Německu.

Co čeká fanoušky na stadionu?

Fanouškům bude zpříjemňovat pobyt na stadionu, jako každým rokem, maskot šampionátu. Letošní výběr maskota je typický opět typický pro pořadatelské země. Ze starodávné Galie se k nám k hokejovému fandění přidají slavní Asterix a Obelix. Nerozluční přátelé jsou hlavními postavami z jednoho z nejpopulárnějších komiksů všech dob. Přidají se tak k jiným populárním postavičkám, které doprovázely hokejové mistrovství. Připomeňme si například Boba a Bobka z MS 2015, vlka Goolyho ze slovenského MS 2011 nebo ještěra Urmela z roku 2010, kdy mistrovství hostilo Německo.Zdroj: https://c2.staticflickr.com/8/7260/7694661804_596115bffa_o.gif

Hokejový šampionát plný nejen sportu, ale také památek
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here