Kranjska Gora: Středisko, v němž se určitě nebudete nudit

Ještě stále plánujete zimní dovolenou? Ano, dáváte si poněkud na čas, nicméně i přesto lze najít skvělé destinace. Rozhodně se nemusí jednat o poměrně drahé Rakousko a vzdálenou Francii. Naším tipem je Slovinsko. Tato jihoevropská země je proslulá možná spíše jako optimální volba pro letní dovolenou, nicméně zimní pobyty jsou tady také vynikající. Důkazem budiž kupříkladu známé středisko Kranjska Gora, na něž se zaměříme mnohem podrobněji.

Zimní pohádka v Sávské dolině

Lyžování ve Slovinsku začíná být stále oblíbenější. Důvodů bychom našli hned několik. Tím prvním je bezesporu optimální poloha mnohých lokalit. Třeba Kranjska Gora leží přímo Zgornjesavkém údolí v severozápadní části Slovinska. Konkrétně se jedná o místa, kde se setkávají Julské Alpy a Karavanky. Právě v oblasti Kranjske Gory ústí říčka Pišnice do Sávy Dolinky. Původně se jednalo o menší vesnici. Ostatně dodnes je zde v centru patrný venkovský ráz. Moc hezký je dominantní kostelík Nanebevzetí Panny Marie pocházející ze 14. století. Za památkami ale pravděpodobně v zimě vyrážet nebudete…

Skvostné lyžařské dálnice

Poloha Kranjske Gory je typická i tím, že se v okolí nachází hned několik lyžařských areálů. Jestliže hledáte strmější svahy, vyrazte na slalomové svahy Podkoren. Ti nejlepší z vás si najdou to své na pistách Vitranc I. a II. Ostatně právě zde se každoročně jezdí i závody světového poháru. Začátečníci si užijí v areálech Gozd Martuljek a Kranjska Gora. Lyžovačka – Kranjska Gora je určena zkrátka pro všechny milovníky zimních sportů. Děti do 6 let navíc za skipas neplatí!

Zimní sporty tady prostě mají tradici…

Milujete jízdu hlubokým prašanem? Vyrazte do údolí zvaného Zgornja Savska. Stejně tak není problém vydat se do slavné Planice, kde se na místním mamutím můstku konají závody v letech na lyžích. A aprés-ski? Vynikající! Pochutnáte si třeba na tradiční polévce s názvem jota, klobásách, jelitech anebo sladkém štrúdlu. Užijete si zkrátka pobytu se vším všudy. Vybrat si pobyt můžete na gradtur.si.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *