Vyřízení víza do Ruska není tak složité, jak se na první pohled zdá

O Rusku můžete slyšet mnoho informací a číst mnoho lživých článků o tamní situaci, pravda je však taková, že jako destinace pro dovolenou je v posledních letech docela v oblibě. Ten, kdo ztratil zábrany a opravdu se do této velmoci vydal, tak zjistil, že pravda je úplně někde jinde. Rusko je na vrcholu a tato země patří k vyspělé světové ekonomice. Přijměte pozvání do Ruska i vy, vyřízení ruského víza není tak složité, jak si myslíte. Poznání ruského umění, stavitelství, přírody a historie stojí skutečně za to!

Pozvání do Ruska a vyřízení potřebných formalit

Během cesty do Ruska se můžete těšit na krásy měst, jako jsou Moskva či Petrohrad, kde potkáte další desetitisíce turistů z celého světa. Tato země táhne a nejen její historie, ale také tradiční ruský venkov a ledovcová krajina s tisíci jezery včetně nejhlubšího jezera na světě – Bajkalu vám učaruje. Ruská kuchyně s pirožkami s kartoškou, borščem, vodkou a čajem s borůvkami bude jen třešničkou na dortu, na kterou budete vzpomínat celý život. Pokud vás tato velmoc oslovila a plánujete ji navštívit, bez potřebných formalit se neobejdete. Budete potřebovat pozvání do Ruska a vyřízení víza, které jasně prokazuje vaše povolení k pobytu.

Jak získat vízum do Ruska?

Každý cestovatel do této země u sebe musí mít platné vstupní vízum, to bývá časově omezené podle typu tohoto dokladu. Vízum lze vyřídit na ruském velvyslanectví, záleží na účelu vaší návštěvy v Rusku. Pro nadšené turisty je zapotřebí turistické vízum, pro pracovní cesty služební vízum. Dále můžete žádat o návštěvní nebo studijní vízum, posledním typem je ruské tranzitní vízum. O pozvání do Ruska můžete požádat přímo některou společnost, která pomáhá se zajišťováním ruských víz. K vyřízení je zapotřebí předložení cestovního pasu a vyplněný formulář, potvrzení o cestovním pojištění v zahraničí a standardní barevné dokladového fotografie. Délka přípravy víza závisí na druhu pozvání a požadovaném typu tohoto dokumentu, zpravidla trvá v délce 1 až 30 dnů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *