Zima se blíží – chcete jí ještě chvíli vzdorovat? Tak si zaleťte třeba do Dubaje!

Jakmile u nás začne přituhovat, poohlíží se mnozí po destinacích, kde je ještě příjemně. V září jich nalezneme bezpočet i na jihu Evropy, ale teď v listopadu to už tak slavné není. Ještě že ve Spojených arabských emirátech je nejhezčí počasí právě nyní!

Koupání po celý rok

Nejchladnějšími měsíci jsou v Dubaji prosinec, leden a únor, kdy se teploty pohybují okolo 23 stupňů, což je ale pořád nádherné počasí na výlet. Nicméně právě teď na podzim jsou v této destinaci ideální podmínky ke koupání v moři, aniž byste se usmažili horkem, které je například v srpnu k nevydržení. Krom průzračného azurového moře s písčitými plážemi Dubaj nabízí nespočet luxusních bazénů i obrovské aquaparky Wald Wadi nebo Aquaventure.

Exotické vánoční nákupy

Dubaj je městem luxusu. Přesto se zde dají dárky nakoupit opravdu výhodně. Navíc si při tom užijete i nevšední zážitek – například ve světoznámém nákupním centru Souk Madinat se můžete po vodních serpentinách nechat vozit člunem od jednoho obchodu ke druhému. V největším nákupním centru Dubai Mall si zase můžete prohlédnout na vlastní oči žraloky v akváriu, a to pořádně zblízka. Přímo k nim vás spustí v miniaturní ponorce. Nezapomeňte také ochutnat vynikající speciality – výborné perské, indické, libanonské i íránské pokrmy vám připraví i v té nejchudší městské čtvrti.

Dubaj klidně obdivujte i s dětmi

Samozřejmě, že člověk bez závazků si v dubajských klubech může pořádně vyhodit z kopyta, nemusíte se ale bát navštívit tuto metropoli i s rodinou. Země je pro turisty naprosto bezpečná a již za šest hodin přímého letu budete moci obdivovat třeba nejluxusnější hotel světa Burj al Arab v podobě bělostné plachetnice. Děti si tu užijí spoustu atrakcí, ať už v zábavních parcích, v akváriu nebo na hřbetě velblouda. A garantujeme vám, že ani vy na těchto umělých ostrovech nevyjdete z údivu.

 

Zima se blíží – chcete jí ještě chvíli vzdorovat? Tak si zaleťte třeba do Dubaje!
5 (100%) 2 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *