Hurá do Ria na olympijské hry

Úplně každý ví, že letos se olympijské hry konají v Riu. Je spousta nadšenců, kteří by rádi naše sportovní hvězdy podpořili velkým fanděním. Ovšem ne každý se odváží do Ria jet, protože je to země poměrně nebezpečná. Máme se také bát? Pokud vás Rio láká a jste trochu odvážní, tak se pojistěte a můžete vyrazit.

Nejhorší je komár

Asi nejzávadnější důvod, který od cesty do Ria odrazuje nejen turisty, fanoušky, ale také samotné sportovce je virus Zika, což je pravdu obrovské nebezpečí. Jedná se o virus, který ještě není dostatečně prozkoumaný a dokonce ani nevíme, jak s ním bojovat a právě proto, se ho bojíme, čemuž se nedá divit. Takže pokud se jedná o mladé lidi, kteří ještě plánují rodinu, raději by měli zůstat doma a olympijské hry sledovat v televizi. Sice říkají, že tento virus může postihnout jen těhotné ženy, ovšem stále to není tak jednoznačné a už se uvádějí i formace o tom, že by tento virus mohl nakazit i muže či ženy, které ještě těhotné nejsou. A je nebezpečné riskovat život vašeho potencionálního dítěte, jen kvůli sportu, který si můžete dopřát i doma.

Nebezpečí hrozí, ale policisté vás uhlídají

Kromě viru Zika je zde i spousta jiných nebezpečných aspektů a hlavně i lidí. A proto se po dobu olympijských her zvýšily hlídky policistů. Jsou nasazení do všech měst, které mají s hrami co společného, aby ohlídali, jak sportovce, tak i jejich fanoušky. Ovšem stejně nemohou zaručit stoprocentní ochranu pro každého, a tak pokud se vydáte do Ria, je lepší vypadat, že nic nemáte. Protože malé zlodějíčky a kapsáře lákají bohaté cíle, protože zde vědí, že něco z nich bude.

Jistotu musíte mít

Rozhodně nic nepodceňujte a myslete na všechny možné situace. I když se bezpečí v Riu podstatně zvýšilo, stále se nadá říct, že se jedná o bezpečnou zemi. A pro každý případ byste se měli nechat pojistit a nejlépe vyššími částkami. Dnes není problém sjednat pojištění a je to pro vás jistota pro případ, že by se vám něco stalo. Nemusí jít zrovna o útok, ale klidně můžete onemocnět anebo vás může píchnout nějaký nebezpečný hmyz a podobně. V této cizí a exotické zemi se riskovat nevyplácí.

Buďte v kontaktu

Abyste se v Riu cítili dobře a hlavně bezpečně, je pro vás připravená speciální aplikace s názvem Help CZ. Jedná se o malého pomocníka do kapsy. Pro případ, že by se vám něco stalo anebo byste se dostali do nějaké nepříjemné situace. Pomocí této aplikace dostanete nejen rady a náhled do toho, jak zůstat v Riu v bezpečí, ale také zde máte kontakt na místní ambulance či na konzulát olympijských her. Protože chtějí, aby v Riu bylo postaráno nejen o sportovní hvězdy, ale také o jejich věrné fanoušky. A s touto aplikací se budete cítit v bezpečí.

Rio je nebezpečná země. A přestože se velice snaží, aby se v době olympijských her každý cítil bezpečně, je lepší mít své jistoty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *