Ačkoliv letní období a hřejivé sluneční paprsky jsou v nedohlednu, měli byste už nyní přemýšlet nad destinací pro dovolenou v teplých krajinách. Aktuálně se prodávají zájezdy typu first minute, které jsou charakteristické atraktivními cenami. Znepokojivé situace ve světě způsobují pokles poptávky po dovolených v problémových zemích. Turisté se uchylují do bezpečných evropských států, jako je například Bulharsko a Chorvatsko. V následujících řádcích vám představíme tváře těchto dvou zemí.

Bulharsko a Chorvatsko jsou cenově přívětivé lokality, které se vyznačují příjemným klimatem a specifickou atmosférou.

Bulharsko

Do popředí dovolenkových cílů se dostává Bulharsko, země mnoha kontrastů. Pyšní se písčitými plážemi, které se linou podél teplého moře. Pakliže nechcete celou dovolenou relaxovat na pláži, můžete zdolávat tamní vysoké hory. A v neposlední řadě se vám nabízí historické metropole, které na vás dýchnou ojedinělou atmosféru.

Neměli byste opomínat bulharskou kuchyni, která je typická třemi základními složkami. První složku tvoří bílý slaný sýr vyrábějící se z ovčího či kravského mléka. Druhou složkou je bílý jogurt. A poslední složkou je čubrica (saturejka), což je rostlina podobná oreganu.

Chorvatsko

Čeští turisté si Chorvatsko zamilovali především kvůli přijatelným cenám a perfektní dostupnosti automobilem. Země je rozmanitá a náleží jí hned několik ostrovů – Cres, Rab, Lošinj, Pag, Pašman, Dugi Otok, Brač, Hvar, Mjet, Peljašac, Korčula a Vis.

Chorvatsko se rozděluje na šest hlavních částí, přičemž první je chorvatské vnitrozemí. Jestliže se nechcete válet u moře, ale preferujete poznání přírodních a historických míst, stane se vašim útočištěm Záhřeb a okolí. Na Istrii si získaly na oblíbenosti destinace Rovinj a Pula. Kvarner je proslulý letovisky Rijeka a Senj. V severní Dalmácii si můžete vychutnat kouzlo historického Zadaru. Ve střední Dalmácii na vás čeká Primošten a Split. A v jižní Dalmácii se rozprostírá proslulý Dubrovník.

Vyberte si zemi, která vám bude svými krásami nejvíce vyhovovat. Můžeme jen podotknout, že vás nezklame ani Chorvatsko, ani Bulharsko.

Za málo peněz hodně muziky aneb dovolená v Chorvatsku a Bulharsku
5 (100%) 1 vote

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here