Penzion Lilia
Penzion Lilia, zdroj eDovolenky.sk

Pobytové zájezdy jsou klasické zájezdy, kdy se vydáme nejčastěji pomocí cestovní kanceláře do vybrané destinace, vybereme si jeden hotel a jsme na určitou dobu dopraveni na toto místo. Není to trochu nuda? Být 14 dní u moře v jednom místě je možná pro někoho skvělá relaxace a odpočinek, ale lze potom říci, že jsem alespoň částečně poznal vybranou zemi? Ano, cesta z letiště do hotelu je jistě určitým náhledem do kultury místních, ale není to ono. Co zkusit parádní poznávací zájezdy a to i do zemí, kde jste již byli na pobytové dovolené? Budete překvapeni!

Rakousko, Chorvatsko nebo Bulharsko?

Pobytové zájezdy vždy byly, jsou a budou oblíbené. V jejich záštitě se nachází přitom tak skvělé poznávací zájezdy. Skvělá možnost jak strávit aktivně dovolenou, poznat místní kulturu, lidi, navštívit hned několik zajímavých míst a strávit tak dovolenou opravdu naplno. Poznávací zájezdy jsou hned několika charakterů. Lze je rozdělit na méně a více náročné. Tedy své si najde opravdu každý.

Jak moc znáte naše sousedy, tedy Rakousko? Víte, kde se c Chorvatsku natáčel slavný Vinetou? Navštívili jste někdy hlavní město Bulharska? Viděli jste Pompeje v Itálii? A víte, proč se Barceloně říká město architektury? Právě na tyto otázky lze najít odpověď díky poznávacím zájezdům. A i zde platí výhodné last minute dovolené, stačí jen hledat a informovat se.

Pro opravdové sportovce

Že nevidíte na neustálém přesouvání autobusem z místa na místo nic zajímavého? Že máte raději poznávání vybrané země přímo po vlastních nohou nebo ze sedla horského kola? Ani to nemusí být problém. Dovolená Bulharsko tak nemusí být jen válení se na pláží u moře, ale můžete podniknout zajímavé výpravy do vnitrozemí, kde budete možná překvapeni celkovou chudobou a zaostalostí země.

Jak již bylo řečeno, poznávací zájezdy nabízejí hned několik různých kategorií. Lze se dopravovat autobusem (blízké okolní státy), ale existují i poznávací zájezdy letecké do vzdálených zemí. Samozřejmě lze využít i jiné dopravní prostředky. Na své si přijdou jak lidé milující sport, tak i lidé zkoušející své možnosti a rádi poznávají svět po svých, například tak oblíbené poznávací zájezdy pro pěší do Rumunska.

Vydejte se do neznáma známých zemí
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here