Dnešní svět je mnohem rychlejší, než tomu bylo před několika desítkami let. Na jednu stranu je doba velmi uspěchaná a máme mnohem méně volného času, ale na druhou stranu se technologie neustále vyvíjí a můžeme se tak dostat z jednoho konce světa na druhý konec během jednoho dne. Právě tento obrovský vývoj v dopravě a zkracování volného času způsobilo, že se mezi cestovateli těší veliké oblibě víkendové pobyty. V pátek odpoledne po práci nastoupíte do letadla a během několika hodin jste v cílové destinaci kdekoliv v Evropě a stihnete se vrátit dříve, než vám začne další pracovní týden. Těmto víkendovým pobytům se přezdívá „Eurovíkendy“.

Kde tráví Češi své víkendy nejčastěji?

Obecně se za oblíbenou cílovou destinaci považují místa s kvalitním leteckým spojením a dobrými přírodními nebo kulturními podmínkami. Za přírodní podmínky se považuje hlavně teplé počasí a přítomnost moře. Z kulturních podmínek to jsou například zajímavé památky, sportovní akce a festivaly, nebo v případě gurmánů kvalitní restaurace a gastronomie. Mezi nejoblíbenější destinace tedy patří Barcelona, Řím, Istanbul, Madrid, Lisabon, Amsterdam, Benátky a Budapešť. Těmi nejoblíbenějšími destinacemi jsou však Paříž a Londýn.

Víkend v romantické Paříži

Eurovíkend v Paříži si oblíbili turisté ze všech nejvíce. Do Paříže se vydávají jedinci, zamilované páry i skupinky kamarádů. V Paříži a blízkém okolí totiž naleznete spoustu zajímavých míst (Eiffelova věž, Disneyland, Louvre, Versailles), ale také můžete svým chuťovým pohárkům dopřát mnoho potěšení. Francouzská kuchyně se řadí mezi ty nejvytříbenější. Cena víkendového pobyty v Paříži se pohybuje mezi 2-15 tisíci korun v závislosti na zvolené dopravě a ubytování.

Londýn – celý svět na jednom místě

Do Londýna se vydávají turisté zejména za poznáním a nákup. O Londýnu se totiž traduje, že je to město, ve kterém se mluví až 200 různými jazyky a střetávají se kultury z různých koutů planety. To je také jeden z důvodů, proč v Londýně slaví Silvestra i mnoho Čechů, jelikož kde jinde uvidíme tolik různých oslav příchodu Nového roku? Cena víkendového pobytu v Londýně je podobná ceně pobytu v Paříži.

Na rozdíl od pobytu v Paříži, můžete částku výrazně snížit, pokud se vypravíte na vlastní pěst. Nejlevnější letenky do Londýna se dají sehnat již za pár stovek, pokud se spokojíte s lowcost aerolinkou a pouze s příručním zavazadlem. To by však při několikadenním pobytu neměla být velká překážka. Ušetřené peníze za dopravu můžete buďto investovat do dárků a poznávání města, nebo do kvalitnějšího ubytování pokud si potrpíte na pohodlí.

Nabídka ubytování je pestrá a tak si můžete vybrat z hostelů a hotelů s cenou již od několika liber za noc. Nemáte mnoho času, a přesto byste rádi cestovali? Pak neváhejte, víkendové pobyty jsou tu právě pro vás!

Víkendové pobyty v Londýně a Paříži
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here