Irsko je spojené království na stejnojmenném ostrově, který omývá Atlantický oceán. Patří mezi jeden z největších britských ostrovů. Normální roční teplota  je okolo 9 °C. V lednu je teplota 5 °C a v červenci roste až k 15 °C. V zimě v této zemi nepadá sníh, když už tak pouze zřídka. Takže když se objeví, působí potíže a komplikuje dopravu.

Kdo se bojí hadů, tak si může být jistý, že v Irsku žádného nepotká. Ale potkáte tam divoké kočky nebo medvědy. Obyvatelstvo je tvořeno cizinci než Iry. A Irové slaví svátek každý rok 17. Března. Je to den Svatého Patrika. Kdo má rád sport dobré jídlo a pití, určitě by se měl do Irska vypravit. Najde tu slavnou palírnu whisky Jameson.

Co v Irsku navštívit

Dublin, což je hlavní město Irska. Město je omýváno moři a Dublinským zálivem, takže by si nikdo neměl nechat ujít okružní plavbu městem. Město je také plné spousta historických staveb a památek. Irové jsou velcí fanoušci sportu, takže kdo miluje sport a chce se jet podívat do Irska, měl by navštívit Crock park, čtvrtý největší evropský stadion, a také nadšenci kultury. Najdete zde i výrobnu whisky Jameson.

Kdo rád nakupuje, určitě by měl projít ulici Grafton Street, což je v Dublinu nejvíce proslulá ulice nakupování ve městě a při procházení ulicí objevíte Národní muzeum Irska, nebo Národní galerii Irska.

Kenmarre je přístavní Irské městečko. Je známé svým lovem lososů. Toto město určitě potěší rybáře. Každému se tu prý povede chytit rybu. Díky přístavu máte možnost se i projet i na parníkách. Ve městě se nacházejí i historické stavby.

Areál Rock of Cashel objevíte v na jihu Irska v hrabství Tipperary. Během jednoho dne můžete se podívat na celou Irskou historickou architekturu. Na tomto místě se nacházejí spoustu románských staveb a katedrál z 11. století.

  • Half of Vickars  je středověká budova tvořená osmi místnostmi pro osm kněžích arcibiskupství. V přízemí se nachází kříž sv. Patrika, který zobrazuje památku na Legendu o svatém Patrikovi.
  • Cormacova Kaple je považována za jednu z nejstarších historických staveb. Je postavena z příbytku lodi a dvou věží.
  • Vedlejší Katedrála je to zřícenina, která ohromí svou velikostí.

Clish  of  Mothers je bod útesu nad Atlantickým oceánem. Výška je 201 m.n.m.  Místo je tvořeno přírodně po hrozivé vlny a písečné bouře.

Burren  je místo tvořené skalními útesy jeskyněmi a tunely. Místem protéká řeka Cather. Na Burrenu najdete velmi rozmanitou pestrou floru.

Murcross Abbey je stavba založena františkány, zejména Danielem MC.Carthy . V historii sloužila jako hřbitov pro pochování náčelníků. Hřbitov je dochován do dnes.

Murcross House je stavba umístěna uprostřed národního parku Killarney.

Killkeny je místo, kam o víkendech jezdí Irové. A také tam jezdí na různé státní oslavy. Ve městě, které se také jmenuje Killkeny najdete až 80 hospod a také proslulý pivovar jménem Smithwick’s.

Donegal je místo, které většina turistů neopomene si prohlédnout. Protože je lákavé svou přírodou a svým celkovým zjevem. Na své si přijdou horolezci, ale i ti co se rádi procházejí a prohlížejí si krásnou krajinu.

Dovolená v Irsku
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here